| Pikachoo a întrebat:

Multumesc celor care au rabdare sa citeasca.

Acum cateva zile am fost la tara la o prietena si acolo am cunoscut un baiat.Am dat cu petarde, ne-am jucat(eu sunt cls 8, el a 9)si cand a trebuit sa plecam mi-a cerut numarul. I la dar prietena mea.Cand am ajuns acasa mi-a trimis mesaj, m-a intrebat ce fac.

In fiecare zi am ajuns sa vorbim tot mai mult, el imi zice ca sunt frumoasa, ca sunt cea mai speciala pentru el. Faza e ca eu il vad DOAR ca pe un prieten, atat.

I-am zis cum poate sa isi dea seama ca sunt frumoasa, speciala, si asa mai departe, ca nu m-a vazut decat 1 ora, si am vorbit prin cateva mesaje...

Astazi a venit in oras. El sta la cateva blocuri de mine, deci o sa ne tot intalnim pe aici.Si mi-a trimis un mesaj daca ies pe afara. I-am zis ca nu pot, si mi-am cerut scuze.Acum vad ca nu a mai zis nimic, de obicei nu treceau 2-3 ore si zicea cate ceva...

Oare s-a suparat? Cum sa il fac sa inteleaga ca eu nu il vad decat ca pe un prieten, nimic mai mult?

Funda!

9 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck

PAREREA MEA: nu cred ca s-a suparat. se poate sa fii iesit afara si sa uite de tine pentru cateva ore! poate te va suna sau iti av trimite un sms in curand! daca nu. fa uh un prim pas si intreaba-l cf!
Si daca vrei sa-i dai de inteles ca nimic nu poate fi intre voi ii poti spune / scrie ceva de genu : " sunt foarte ferikita ca am reusit sa ma combin cu baiatul pe care il placeam" poate va intelege ca inima ta e ocupata de altcineva si ca el numai are loc decat in calitate de amik!

| xXx_6966 a răspuns:

Spune-i ca nu vrei sa aveti o relatzie...doar sa raminetzi prieteni buni. poate o sa te inteleaga.

| biBii07 a răspuns:

Nu s-a suparat, doar ca vede ca nu are nici o sansa la tine. Nu fii bleaga, tipul asta e doar pe interes. Iti zice ca esti frumoasa si asa mai departe dupa o singura ora doar ca sa te impresioneze, te sacaia cu telefoane si sms-uri doar pentru ca vroia o relatie, si sunt multi baieti care pornesc intr-o relatie doar de dragul de a fi cu cineva, nu pentru ca tin la persoana respectiva. Deschide ochisorii puppy dog eyes!

| FetitSa a răspuns:

Pai poate si el vrea acelasi lucru happy

si daca iti spune ca te place, spune-i frumos ca nu vrei sa strici o prietenie frumoasa pentru o asemenea chestie [ ii poti spune ca tu crezi ca nu o sa mearga] O sa inteleaga happy, si poate o sa ramneti prieteni buni!

funda te rog puppy dog eyes!?

| Liviuuuuu a răspuns:

Spune-i in fata sau printr-un mesaj ceea ce simtihappy

| LaLalaaa a răspuns:

Incearca sa il "minti" ca ai prieten si sa nu te dai pe langa el.
II explici frumos cand iti mai spune ca esti frumosa, ca tu nu poti sa ii spui nimic de genul acesta pentru ca nu il cunosti de mult...

| ovishadow a răspuns:

Daca S-a suparat ori ii trece de la sine orice cereti tu scuze de la el

| banu99 a răspuns:

Spune-i ca sunteti doar prieteni si gatawinking

| Sorininja a răspuns:

Ar trebui sa ii spui in fata ca sa nu il ranesti pe parcurs