| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

My best friend si cu inca un prieten incearca sa ne faca lipeala mie si unui baiat care imi place. Pacat ca baiatul este timid, si nici nu stiu daca el ma place. Mereu este timid in preajma mea si mai mereu ma priveste cand sunt pe langa el. Baiatul care incearca sa ne faca lipeala ne-a luat pe amandoi cu cate o mana si a incercat sa ne uneasca mainile, dar cand aproape a reusit se sunase de inceput de ora. Zilele astea o sa iesim toti patru afara, si din cate am auzit my best friend si baiatul ala o sa incerce sa ne faca sa ne luam in brate si sa ne luam de >mana:". Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| RobertClaudiu a răspuns:

Ii logic ca te place este timid in preajma ta este un semn clar ca te place dar dai si u un semn cal placi unul mai subtil sarutal pe obraz daca pe gura ii prea mult

3 răspunsuri:
| Alex a răspuns:

Intra vorba cu el. Cu baietii timizi trebuie sa vorbesti mult cu ei. Incearca sa faceti activitati impreuna. Invita numai pe el in oras. In timpul intalnirilor, incearca sa dai semne care arata ca il placi si asigura ca vede si el. Si incearca mai intai sa-l tii de mana si dupa aceea incearca sa-l saruti. Mergeti la cinema si in timpul filmului incearca sa-l tii de mana. Sau cand aveti ocazie sa dansati, dansati in pereche pe o melodie lenta de dragoste si incearca sa-l saruti. Daca n-ai bani, cheama numai pe el in parc. Nu e frumos daca il intrebi sau sa scrii pe o foaie ca este indragostit de tine. Daca refuza sa fie cu tine, asta e. Ai noroc la urmatorul baiatul care te place. Succes!

| pitikaaa a răspuns:

Poi... daca nu iti place de baiatul ala pur si simplu spune NU!
Daca iti place de el fa ce spun prietenii tai.

| blonda_6663 a răspuns:

Hmmm...aiurea situatie
tie iti place de el si lui... e incert. sfatul meu: sa nu pari disperatAa. poate e timid si are nevoie de un impuls. dar nu il forta.
pe de alta parte, poate nu te place si mai tarziu vei fi "disperata aia" care sarea pe el si nu-l lasa in pace. el sa va lauda la prietenii lui cu aceste "succesuri", chiar daca te va pune intr-o lumina proasta.
eu zic ca la urmatoarea intalnire sa te porti cat mai natural cu cei 2 prieteni ai tai care incearca "sa-ti faca lipeala" cu el, dar nici pe el sa nu-l excluzi din conversatie. renunta la fazele astea cu "o sa incerce sa ne faca sa ne luam in brate si sa ne luam de >mana:". e unpic prea fortat.
de exemplu, cand vorbesti cu ei despre ceva, il intrebi si pe el la un moment dat ce parere are despre subiectul respectiv, mai incolo ii pui niste intrrebari despre el in facut de cum evolueaza discutia. in functie de cum se comporta iti dai seama daca te place sau nu.
fii prietenoasa, nu disperata.