| Ady_4009 a întrebat:

Neata:*
Aseara am avut o discutie mai aprinsa cu prietena mea, mi-a spus ca ea nu ma merita, ca sunt prea bun pentru ea, ca ea este o proasta, daca vom continua asa adica sa pun mult suflet in relatie eu voie voi avea de suferit. Mia sugerat sa fiu un pic mai rece cu ea, mai distant, sa ne vedem mai rarsadnu mi-a placut ce am auzit:-s apoi mi-a spus ca in tot timpul asta ea ma mintit ca ea mai tine la un baiat care nu a fost niciodata impreuna doar ea la iubit(iubirea asta este vb de 1-2 ani in urma), dar repet nu au fost impreuna au iesit doar de cateva ori sa se plimbe.Acel baiat are o prietena si sunt impreuna de cateva luni bune.nu stiu cum sa o fac sa inteleaga, sa ii scot din cap idea ca acel baiat nu va renunta la prietena lui pentru ea, ca nu va fi niciodata nimic intre ei.presupun ca ea traieste intr-o lume a ei in care este si cu mine si cu acel tip si eu nu vreau chestia asta. O IUBESC PREA MULT AS FACE ORICE PENTRU EA MIAS DA SI VIATA POATE SUNA AIUREA DAR SUNT IN STARE DE ORICE SA IL SCOT DIN MINTE, SUFLET SI SA FIE FERICITA! vreau sa fie fata pe care am cunoscuta in urma cu cateva luni care zambea, radea, era "nebunatica"glumea, dansa :X vreau sai vad fata fericita sad cer prea mult?!
In momentu de fata am vorbit cu ea si mi-a spus sa nu mai deschid subiectu asta sal lasam inchis, mort.si vrea sa continuam relatiasad ea ma iubeste, asa mi-a spus ca nu vrea sa renunte la mine. iar parea rau daca neam despartisigh
Nu stiu ce sa fac, ce sa cred, am nevoie de ajut-o, de sfaturi este o persoana putin cam dificila, inchisa in ea nu vorbeste cu oricine despre problemele ei si rar lasa pe cineva sa o ajute sad ajutati-ma VA ROG FRUMOS!sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Stii cum de zice:"Dumnezeu iti da, dar nu iti baga in traista". Asa si cu fata asta.Are toate motivele sa fie fericita, are un prieten minunat si ea tanjeste dupa o iubire imposibila care nu ii aduce decat frustareraised eyebrows
Tu vrei sa o faci fericita dar ce folos daca ei ii e bine in lumea ei?
Trebuie sa intelegi ca unele persoane sunt predestinate autodistrugerii si nici macar iubirea nu le poate salvawinking

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate ca este cam confuza si nu stie nici ea prea bine ce simte si ce vrea...adica ea vrea ca tu sa fi mai distant cu ea dar vrea sa continuati relatia, asta e cam ciudat. Tu fi mereu alaturi de ea, arata-i ca langa tine poate fi fericita, probabil trece printr-o perioada mai aiurea, e mai confuza si nu stie prea bine ce si cum, arata-i ca o iubesti si fi mereu alaturi de ea, ai sa vezi ca lucrurile vor reveni la normal, ea are nevoie de timp, acorda-i timp sa isi puna in ordine gandurile si sentimentele, bafta!

| undercovergirl a răspuns:

Buna Ady,

Parerea mea este ca ar trebui sa faci cum zice ea : sa devii mai distant si mai rece. Vorbeste cu ea si spune-i ca nu vrei sa-ti petreci intreaga viata intrebandu-te daca se va satura de tine sau daca te va vrea langa ea, si ca nu vrei incertitudini ci fapte. Intreab-o direct si vezi cum reactioneaza. Daca incearca sa evite confruntarea atunci nu ai alta alternativa decat sa fii foarte sincer cu ea si sa-i zici ca toata problema asta te-a adus intr-o situatie destul de naspa si ca ar fi mai bine daca a-ti lua o pauza.
Va fi un moment cam surprinzator pentru ea, dar nu ceda, macar nu imediat. Las-o putin ( cateva zile ) sa se gandeasca la ceea ce vrea cu adevarat si daca tu crezi ca tine la tine te va cauta.
Mult succes! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ady_4009 explică:

Sunt si in aceeasi scoala ea iesea inainte sa fie cu mine cu tipul acela.nu stiu ce sa fac crying(((((((((((((((((((((((((((( sunt disperat si cu moralul la pamant

| Ady_4009 explică:

Am nevoie de sfaturi va rog crying broken heart

| ionela8822 a răspuns:

Ady, sfatul meu e sa fii puternic si sa o lasi pe ea sa vina la tine, daca te iubeste asa cum zici tu, lasa-i putin spatiu sa inteleaga asta si ea singura isi va da seama unde greseste si sunt sigura ca va veni in bratele tale, nu o forta, asa va crea o bariera intre tine si ea si va face tot posibilul sa te respinga si sa fie rece cu tine happy multa bafta si ai grijawinking

| clauclau_6191 a răspuns:

Au, ma ia inima pe mine, ce urat, pfff, prietene ce ai scris u acolo este o vrajeala clasica la unele fete, ea nu are nici o problema, problema este a ta, ce-o sa faci u? baga bine in cap ce ti-a spus sa faci si executa, eu iti dau un sfat prietenesc las-o in pace pana te cauta ea, no mai baga in seama, a fost decizia ei u trebuie doar so respecti, simplu pentru mine imposibil pentru tine, dar daca te iubeste si nu-si da seama acum te va cauta in 2-3 sap sa-ti spuna ca ii este dor de tine, bafta

| natalia_2288 a răspuns:

Andy gindeste bine daca ea intr-adevar te iubeste precum spune ea nu ar fi iesit cu acel baiat. Poate o lasi sa faca alegerea care o vrea ea singura dar tu mai poti sa iesi cu o alta fata si atunci ea o sa vada ce o sa simte ea atunci cind prietenul ei iese cu o alta fata

| alexandra11 a răspuns:

Eu cred ca o data ce nu te iubeste ar trebui sa o lasi in pace...adica nu vad ce rost are sa tragi de o relatie, cand voi de fapt nu va iubiti. Daca nu ai de gand sa va despatiti faci o mare greseala de care o sa-ti para rau, poate nu acum dar mai incolo sigur...

| maria12345678910 a răspuns:

Ady, i am sorry, dar exista doar o modalitate sa o faci sa mai fie cu tine; 1.ar fi sa stai mai mult cu ea si sa vb de lucruri banale sa o inviti in oras intr-un restaurant bun; sacrificate dar daca inca ar vrea ea sa vb despre asta nu evita, dar faceti acest lucru fara sa tipati, ci intr-un mod pasnic si romantic, apoi invit-o la tine acasa si uitati-va la un film romantic pe care l-ai pregatit, beti un suc infulecati ceva si in timp ce va uitati la film strange-o in brate si daca e momentul sarut-o; ar fi cel mai bine intai pe obraz sau mana ceva din corp, apoi pe buze ca sa fie si mai bine fa-o in ajunul sfantului valentin, sub vasc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, nu prea cred ca te iubeste! daca te iubea nu tinea la el. E destul de onest din partea ei ca ti-a spus. Poti sa devi mai dinstrant cu ea dar sincer nu cred ca ea vrea asta cu adevarat. Ce rezolva daca nu te iubeste? nu cred ca va veni iubirea daca tu esti indiferent. Uite da tu chiar o iubesti mai bine desparte-te de ea. Ea e cu tine si se gandeste la el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut adi
numele meu e catalin si inainte de ati da un sfat o sa iti adresez o intrebare:esti sigur ca te iubeste?:parerea mea e ca si a dat seama ca nu poate sa fie cu acel baiat si de asta a hotarat sa inchideti subiectul. o sa iti spun o tactica mai clasica. spune-i ca vrei sa stati despartiti o perioada ca sa reflectati mai bine situatia si atunci o sa vezi cum reactioneaza
daca te iubeste cu adevarat nu o sa fie de acord
iti urez succes

| woooow a răspuns:

Fi alaturi de ea ofere-i multa iubire pentru ca daca ai zis ca este o persoana mai dificila si nu vorbeste cu oricine poate in momentul de fata are o problema si nu indrazneste sa iti zica si eu am patit asa cu prietenul meu dar el si-a dat seama ca am ceva si a insistat pana iiam zis poTE II E JENA SA ITI SPUNA...fi alaturi de ea intreab-o daca a patit ceva sau asa si nu lasa inchis acest subiect vorbeste-i despre sentimentele tale! acorda-i timp ca poate totusi are vreo problema! succes

| dulceata_6852 a răspuns:

Iti spun sincer si eu am cam asa problema.ca prietena ta si daca ti-a propus sa va vedeti mai putin inseamna ca nu mai vrea sa fiti impreuna! e 100% o stiu pe mine. Apoi ti-a zis ca totul va fi bine deoarece ti-a vazut disperarea si nu a vrut mai departe sa-ti faca durere. Poate incerci sa-i arati ca poti sa te descurci si fara ea, sa apara jelozia din partea ei! Ea atunci ar intelege ca te pierde si ar dori sa te reintoarca!

| dulceata_6852 a răspuns:

Intadevar cred ca totul e pierdut, mai bine incearca sa te distrezi putin cu prietenii, sa te relaxezi sa-ti traesti viata caci eu fiind in locul ei as incepe sa te urasc daca nu-i dai libertatea ceruta de ea!