| BeiiBiiiyoo a întrebat:

Am si eu o problema si nu stiu ce sa fac straight face
Acum cateva luni am inceput sa plac un baiat iar pe zi ce trecea sentimentul acesta tot crestea si crestea pana nu am mai putut scapa de chestia asta. Dupa ce am tot pus intrebari si aici pe TPU la adresa comportamentului sau dupa cateva zile a inceput sa se poarte si mai frumos, sa ma caute, sa se bage in seama cu mine si din cele mai banale lucururi, se apropiase de prietenii mei, zambea non-stop la mine, venea foarte aproape de mine, glumea cu mine etc etc.
O data ii zisesem ca nu il plac si se super intristase si cand i-am spus eu si cand i-a spus o prietena de-a mea si incepuse sa fie mai distant, iar dupa cu vreo 2-3 zile inainte sa plece,
iar ne apropiaseram.
Toti cei din anturajul meu au zis ca mai mult ca sigur ma place pentru ca au fost mult mai multe faze din astea super dragalase.. dar eu tot continuam sa cred ca nu poate fi adevarat acest lucru, iar fix in ziua in care am vrut sa-i spun ca il plac foarte mult am auzit ca s-a mutat din Bucuresti pana in vara sau pana de Pasti. La inceput toti credeam ca s-a mutat definitiv asa ca i-am scris un mesaj pe fb in care i-am spus ca am inceput sa ma indragostesc de el fix cand a plecat si a aparut vazut, dar nu a raspuns.
Acum intrebarea mea este : Ce sa fac? Adica nu stiu. voi ce parere aveti?
Cel mai lung, clar si bun raspuns va primii fundita, iar celelalte voturi happy.
Multumesc daca ati stat sa cititi tot, poate si celelalte 2 intrebari care le-am pus mai de mult aici pe TPU.

5 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Situatia inca nu e fara scapare.
fii sincera cu el, scrie-i des, trimite-i si o scrisoare de mana cu posta romana, pune-i in plic un servetel cu parfumul tau si un sarut cu ruj rosu, e foarte romantic si o sa il lipeasca de mirosul tau. cand va vedeti, daca va permite varsta faceti dragoste si nu o sa uitati niciodata prima noapte. la mine a fost cam asa acum multi ani pe soundtrackul asta aparent banal:

www.youtube.com/watch?v=R-pqWpTcTt4

| contαbαndonαt a răspuns:

Nu mai ramane decat sa astepti pana la sosirea sa, si atunci sa incerci sa-l convingi sa va programati o intalnire, nu amoroasa, una normala.Cred ca aveti multe de discutat, asa ca cel mai bine ar fi sa te vezi odata cu el (ziua, in spatiu public) si, mai departe, sa va lamuriti cu ce va fi.

| BeiiBiiiyoo explică (pentru contαbαndonαt):

Pai si cum sa ii spun ca vreau sa vb cu el? Adica nu stiu... dar imi e frica sa nu gresesc.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru BeiiBiiiyoo):

Intreaba-l cat se poate de frumos daca este posibil sa va vedeti candva dupa ce ajunge inapoi in capitala.Doua sfaturi mai imi vin acum in minte sa-ti ofer : in primul rand nu insista aiurea, sa nu dai impresia de disperare.Iar al 2-lea, nu-i reprosa absolut nimic, nimic, nimic, nimic...cel putin nu pana nu vei avea sansa sa te vezi ca dansul face to face.

| BeiiBiiiyoo explică (pentru contαbαndonαt):

Nu am insistat niciodata aiurea si nici nu o voi face decat daca stiu ca merita, nu sunt genul ala care sa fie disperata, doar ca tin prea mult la el si in plus. cand va veni cred ca voi stii exact ce sa fac pe moment. Mersi mult de sfat.happy