| anonim_4396 a întrebat:

Neata.E normal ca la menstruatie sa-mi curga sange (sorry ca sunt asa directa) doar 3 zile? Pe mine ma tinea 4 zile de 6 ani. Si ma refer la fapul ca doar in prima zi e totul ok dureri, curge cum trebuie dar dupa in a doua zi deja incepe sa fie mai redus 2-3 picaturi si mai apoi in a treia zi sa nu mai curga deloc sange, ci secretia aceea maronie uneori. Mi s-a dereglat de la sex?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ce ai vrea sa iti curga la menstruatie sampanie?laughing

| adiiiinaXD277 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cred ca nu ai citit intrebarea cum trebuie

| Fatamuntilor a răspuns (pentru adiiiinaXD277):

Cristidinbucuresti iar se baga unde nu-i fierbe oala!
a inteles foarte bine intrebarea, face misto.

| dullcat a răspuns:

Buna.E normal sa tina si 3 zile.Schimbarile hormonale afecteaza menstruatia, deci probabil da, e de la sex.

| adiiiinaXD277 a răspuns (pentru dullcat):

Multumesc pentru raspuns happy

| dullcat a răspuns (pentru adiiiinaXD277):

Cu placere.

,, Menstruatia inseamna o sangerare vaginala normala care apare lunar, semn ca organismul femeii este pregatit sa sustina o sarcina. Daca nu apare o sarcina, in timpul mentruatiei se elimina mucoasa uterina. Sangele menstrual eliminat lunar este partial sange si partial tesut din interiorul uterului. Acest proces dureaza, de obicei, intre 3 si 7 zile.'' - https://www.reginamaria.ro/......le-cunosti

| Fatamuntilor a răspuns (pentru adiiiinaXD277):

Cum a spus si dullicat, e normal!
menstruatia poate dura intre 3 si 7 zile!

| adiiiinaXD277 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Multumesc happy