| anonim_4396 a întrebat:

Neata lume..am o problema. aseara m-am intalnit cu fosta iubita care mi-a ramas cea mai buna prietena a mea.Ne-am plimbat, pana ce ne-am intalnit cu un prieten de al nostru. Am vorbit pana mai tarziu. Fosta ma tot lua in brate, ma tinea de mana, ne jucam adevar si provocare si ma tot pupa pe obraz, ma simteam foarte bine, chiar imi placea.Imi tot spunea ca ma iubeste. Ieri seara chiar voiam sa ma impac cu ea si ca iubita. pentru ca din spusele ei inca ma iubea..Eu am mers mai repede acasa cu vreo jumatate de ora din motive personale, iar ea si baiatul respectiv au ramas acolo.Nu am pornit bine spre casa ca si mi-am dat seama ca mi-am uitat telefonul in locul unde am stat.Am mers inapoi si ce sa vezi, cei doi se priveau in ochi si au zis ca i-am deranjat.O astept pe fata asta din toamna, de cand a inceput scoala, sa fiu impreuna cu ea, pentru ca in timpul scolii nu aveam timp.Acum nu stiu ce sa ma mai fac. va rog din tot sufletu, dati-mi un sfat, orice sfat e bine venit.Cel mai tare ma doare ca ma tinea de mana fosta prietena si tot imi spunea sa merg acasa ca o sa ma certe parintii pentru ca o sa intarzi si pe cand sa vin dupa telefon, i-am vazut pe amandoi acolo, spunandu-mi baiatul ca atunci o cerea de prietena.Dau funda pentru un raspuns bun si care ma poate ajuta sa trec peste asta!

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Ar trebuie sa nu- i mai permiti sa te pupe etc.Si ar mai trebuie sa nu o consideri cea mai buna prietena pentru ca daca a-i iubit-o nu o vezi ca pe o prietena tu ...si te doare ca ea sa fie cu altcineva, asa incetand sa mai discutii cu ea afli mai putine si dor mai putin. Dumnezeu stie de ce se intampla toate aceste lucruri si daca EL a decis sa numai fiti impreuna cu siguranta e pe ca urmeaza sa vina in viata ta, cand te astepti mai putin o noua fata mult mai buna ca ea.Si peste ceva timp sa te uiti inapoi in trecut si o sa zici"ma ce prost am fost ca am stat dupa asta si am suferit si o sa iti dai seama ca poate nici nu ti-a placut asa mult cum o sa iti placa urmatoarea fata din viata ta". Dupa tot raul si dupa durere o sa vina si binele si fericirea mereu e asa.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frateloooo frate nu te agita pffffff, fi smecher, agata pe fata, tragei-o bine ca sa nu te uite si gata, ce te complici asa? esti tanar nu pune sufletttt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puiule? in orice relatie exista un bou si o belea.ea e beleaua.

| NameHarris a răspuns:

Daca acela tie prieten bun renunta la eawinking Daca nu continua dar ea nu cred ca te iubestewinking Daca 5te iubea cum zicea ea nu ramnea cu el afara mergea si ea acasahappy

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Iti dai seama ce fata buna e, daca la 5 minute dupa ce iti jura tie iubire, o ardea cu altu'. Chiar e ea genul de fata pe care o vrei langa tine? Asa putine pretentii ai de la tine? Poate o iubesti, nimic de zis, dar iubeste-te si pe tine macar putin, astfel incat sa nu te lasi calcat in picioare. Fete mai sunt, fete care n-ar face un asemenea gest. Incearca sa o ignori, sa iti ocupi timpul si mintea cu altceva, pana vei cunoaste o fata demna de atentia ta. Ai pierdut luni asteptand-o, nu cred ca vrei sa pierzi ani suferind de fiecare data cand o sa o prinzi cu altul. In loc sa tragi de o relatie esuata, mai sanatos ar fi sa incepi sa te resemnezi, si sa mergi mai departe!

| Shriti a răspuns:

Asta se numeste femeie destrăbălată. Ea doar cauta sa fie prin preajma ei mai multi baieti. Adica ii place sa umble toti in urma ei. Ce, tu vrei sa umbli dupa o curva? Sa te injosesti atit pentru cineva care nici nu te baga in seama?
Din contra, cel mai bine ar fi, sa te comporti la fel ca ea, adica sa o faci sa se indragosteasca ea de tine, dar de-adevaratelea, si tu sa o lasi, sa o ignori, sa ii provoci rusine

| Liiia7 a răspuns:

De genul asta de persoane iti sugerez sa te indepartezi, ea nu face decat sa ii fie ei bine, iar tu ai pus suflet degeaba, trebuie sa intelegi ca asta este viata, unele persiane nu sunt destinate sa ne fie alaturi, si sa nu suferi sau sa plangi dupa ea pentru ca sunt sigura ca o sa gasesti pe cineva care ajunge la aspiratiile tale, ea nu a fost decat o piedica in drumul tau

| AGirlWithDreams a răspuns:

Fata aceea nu te iubeste. Ba chiar incerca sa isi bata joc daca se comporta in felul acela cu tine ca mai apoi sa te simti ca naiba. Nu stiu ce e in capul ei( presupun ca nimic) de te amageste. Eu zic sa o uiti sa cauti pe cineva care sa te merita, pentru ca fata aceea nu te merita nici pe jumatate. Succes! :*

| Canalaş_Criss_1996 a răspuns:

Nu te iubeste, ii place sa se joace cu sentimentele tale