| BeautifulAngelOana a întrebat:

Neata TPU! Am o micuta problema de dimineata!sad
Acum doua saptamani m-am intalnit cu baiatul pe care il iubesc! S-a comportat foarte frumos cu mine,m-a alintat, m-a luat in brate, m-a sarutat de fata cu toata lumea de pe strada.
Dupa aceea s-a combinat cu unu..Eu i-am spus sa se desprata de ea si el s-a despartit.
Joi, am avut o dicutie interesanta!
El:ce faci?
Eu:stau.tu?
El:si eu! acum pe bune nici o fata nu se ofera sa fie cu mine?
Eu:tu trebuie sa alegi cu cine vrei sa fi.Ca doar nu o sa vina aia la tine sa zica:"vreau sa fim impreuna".
El:pai sa vina!

Desi il iubesc,nu pot sa il intreb eu,astept sa ma intrebe el chiar daca are un orgloiu foarte mare.

Vorbim zilnic si mereu ma intreaba cand ne intalnim.
Ieri seara, am fost intr-un parc pentru ca a fost concert cu Smiley, Connect-r si altii.Din intamplare era si el acolo..Toata seara a incercat sa ma gaseasca,da era prea multa lume si nu ne-am putut intalnii, dar vorbeam prin mesaje.

Aseara am devenit foarte agitata, simteam nevoia sa vorbesc cu el.Pentru ca nu am putut sa vorbesc cu el,nu am dormit toata noaptea!
Tot ieri mi-a zis ca astazi sa ii trimit cateva poze cu mine,ca in laptop le mai are numa pe alea vechi!

Eu cred ca el simte ceva pentru mine,dar asteapta sa fac eu ceva. De exemplu acum doua saptamani,duminica,mi-a zis sa merg la el (nu era singur acasa), dar am zis ca nu merg pentru ca era cu aia si o zis ca nu ii pasa de aia.S-o rugat de mine o ora si ceva ca sa merg la el, dar am zis ca nu merg pentru ca ma deranjeaza prezenta fetei respective in viata lui.Si a zis ca daca mergeam, deja eram impreuna! Deci si el isi doreste sa fie cu mine!

1.Ce pot sa fac?, pentru ca e un baiat dificil si el e genul care asteapta ca fata sa faca primul pas.
2.Credeti ca simte ceva pentru mine?
Multumesc si weekend placut!:*

21 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Treaba cu ''i-as spune că îl plac, dar mi-e frică să nu primesc un răspuns negativ'' este o tâmpenie fără de margini.
N-are de ce să îţi fie frică.
''Cu frica şi cu ruşinea mori de foame!''
Fă tu primul pas.
Nu-i spune ce simţi, demonstrează-i!
O zi bună!

| BeautifulAngelOana explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Aceeasi intrebare:Cum sa ii demonstrez? As face orice, dar nu stiu ce vor baietii sa faca fetele pentru ei.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Vorbeşte zinlic cu el. Ajută-l. Sprijină-l. Încurajează-l şi arată-i atunci când greşeşte. Susţine-l necondiţionar şi fără să-l constrângi.

Învaţă să gândeşti independent şi nu mai aşptepta sa ţi se spuna ce să faci. Crezi că exista vreun ghid special despre ''cum să-i demonstrez unui barbat că-l iubesc?''.

| BeautifulAngelOana explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Nu stiu daca exista sau nulaughing am intrebat pentru ca nu mai stiu ce sa fac. vorbesc zilnic cu el, il ajut, etc.

| neutrino a răspuns:

Frumoasa poveste de dragoste! De cand il iubesti?
Din pacate, el nu doreste decat sa-i mai "pice" o fata in plus!

| Cristiann25 a răspuns:

Pai fa tu primul pas care-i problema? Nu mai suntem pe vremea strabunicii cand barbatul trebuia sa faca totul.Nu voi femeile ziceti ca aveti drepturi egale cu barbatii? Vorbeste cu el!

| BeautifulAngelOana explică (pentru Cristiann25):

Vorbesc cu el si ce ii zic? I-as zice da imi e frica sa nu primesc un raspuns negativ

| Cristiann25 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Stii,o viata avem. Daca nu facem acum ceea ce trebuie la timpul potrivit atunci cand? Nu trebuie sa-l intrebi daca vrea sa fie cu tine dar ai putea sa-i spui tot ce simti pentru el!

| BeautifulAngelOana explică (pentru Cristiann25):

Stie foarte bine ce simt pentru el si cand i-am zis ultima oara ca il iubesc a zis : Demonstreaza-mi! Oricine poate sa zica asta! Dovedeste ca ma iubesti ca de vorbe m-am saturat!
Dupa nume vad ca esti baiat, spune-mi tu, te rog, ce as putea sa fac!

| Cristiann25 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Vrea sa-i demonstrezi? Pai cauta-l mai mult, intereseaza-te de el, iesiti impreuna mai des DAR sa nu dai in disperare, sa fi stresanta! App daca nu te superi, cati ani ai?

| BeautifulAngelOana explică (pentru Cristiann25):

Am 15 ani

| Cristiann25 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Mda in mod normal iti spuneam sa pui mana pe carte dar astazi cel putin de dimineata nu sunt asa rau. Spune-i tot ce simti pentru el nu astepta pana o sa fie prea tarziu!

| BeautifulAngelOana explică (pentru Cristiann25):

Iti multumesc mult de ajutor! :*

| piticelm a răspuns (pentru Cristiann25):

Ce scarba de om esti rolling on the floor si un raspuns pentru fata, ghici ce ai putea sa faci? sa stai poate te cere in casatorie, daca vezi ca el nu face primul pas, fa-l tu si gata.Rusine de ce iti este? ori ii ceri vreun milion de euro? Vorbeste cu el, zii totul verde in fata, numai fi mironosita care vrea sa fie cucerita happy

| BeautifulAngelOana explică (pentru piticelm):

Nu is mironosita ..am si intrebat ce pot sa fac? cum sa fac primul pas? ca eu nu am mai facut niciodata primul pas... daca esti baiat, spune-mi tu ce as putea sa fac

| Cristiann25 a răspuns (pentru piticelm):

Adu si niste argumente pentru "ce scarba de om esti" copile!

| Cristiann25 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Cu cea mai mare placere!

| piticelm a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Sunt fata, dar ce mare lucru iti trebuie? ce vrei sa stii? cum sa vorbesti? vrei un discurs? ce simti aia spui si gata..cum? cum? cum? vezi tu, aici unul gandeste intr-un fel, altul in alt fel, faci ce simti.In dragoste si in razboi este permis orice.

| piticelm a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu am zis-o cu rautate, ma refeream ca esti un om direct si asta este foarte bine.Esti o lama de topor bine ascutita, cu doua taisuri, daca ti-ai dat seama la ce m-am referit happy

| Cristiann25 a răspuns (pentru piticelm):

Sunt foarte direct si din pacate pentru multi copii de aici cam dur!

| BeautifulAngelOana explică:

S-a combinat cu una ..ma scuzati, m-am grabit!