| anonim_4396 a întrebat:

'Neata TPU, in primul rand scuzati categoria, dar aici e cel mai accesat laughing obsedatilor laughing, glumesc, deci intrebarea mea este urmatoarea : Daca urmez un liceu pe profil Stiinte Sociale, pot urma Facultatea de Informatica, ca apoi sa lucrez in domeniul IT?

Iar daca nu merge cu stiinte sociale, ce profil trebuie sa urmez pentru a intra la Facultatea de Informatica, in afara de Mate-Info [Nu e ca nu ma duce capul, doar ca nu mi se pare atractiva matematica, in schimb ador informatica, am chiar si cateva 'programe' facute de mine ]Si totusi, sa merg pe Mate-Info?laughing

Scuze pentru ce-am scris, adica pentru modul cum am scris, v-am ametit laughing! Pentru asta cine ma lamureste primeste Funda happytongue

Mersi!

Seriozitate daca se poate... daca nu, asta e!

9 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Sa nu te duci la mate-info ca e dezastru
am un coleg care e foarte bun la informatica si a avut ghinionul sa dea peste un profesor care e mai mereu plecat si nu facem orele mai deloc, nu stim info nici cat negru de sub unghie

| Hash001 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Nu mai baga fata in sperieti, eu sunt la mate info si facem C++ de rupem. Ideea e sa nu te duci la liceul "Amariei" pe profil mate info ca acolo nu faci nimic.

| FlorinDiablo a răspuns:

Daca faci stiinte sociale poti sa faci si it insa problema va fi alta pentru IT trebuie sa stii f mult algoritme si sisteme zecimale la Stiinte Sociale faci putine ore de matematica pe saptamana cate 2

| NeimaginabilA a răspuns:

Stiai ca nu toata lumea e obsedata de sex ca tine?
Eu ma uit la categoria asta ca sa vad cum mai merge cu dragostea, este adevarat ca sexul e o parte din dragoste dar sa nu inversam lucrurile.
Am sa schimb categoria.

| Potato a răspuns (pentru NeimaginabilA):

... dar aici e cel mai accesat obsedatilor, GLUMESC, deci...Acel "glumesc" are si el un rol happy

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Potato):

Acel glumesc nu are un rol whatsoever, daca glumeai ai fii pus intrebarea la categoria corecta, si d-le Einstein, cea mai populara categorie este conversatii, deci trebuia sa ai un motiv anume ca sa-ti pui intrebarea la sex, avand in vizor ca nu este cea mai cautata categorie de pe TPU perversule.

| Aurelian0709 a răspuns:

Pune mana și învață mai bine, și iți mulțumim pentru impresia ta ca suntem obsedați. Eu nu iți dădeam nici un sfat pentru limbajul tău. Să-ți fie rușine.

| drhotzu a răspuns:

Okey eu am terminat socio-uman in liceu si dupa am facut ase-ul (unde a fost complicat sa intru pentru ca nu am facut mate decat la frecventa redusa) spun asta pentru ca la facultatea de informatica este de fapt facultatea de matematica-informatica, unde se face matematica cel putin la fel de mult ca informatica, si stiu asta pentru ca prietena mea a terminat acolo...
in consecinta: mergi la mate-info! o sa te ajute!