| Mirela347 a întrebat:

Nici nu știu cu ce să încep, am o relație de 5 luni, mă înțeleg bine cu băiatul, chiar foarte bine, avem multe lucruri în comun, doar un singur lucru nu avem, prietenii lui. Ca să vă explic, el are un grup de prieteni, au crescut împreună în același cartier, de când sunt împreună cu el am mai fost la zile de naștere de ale lor, dar efectiv de fiecare dată dacă am schimbat 1-2 cuvinte cu ei, deoarece nu am nimic în comun cu ei plus de asta parcă am observat că atât pe mine cât și pe prietenul meu ne privește cu superioritate, parcă am fi în plus acolo și nu mă simt bine în compania lor.
Am încercat să-i spun prietenului meu acest lucru, că nu mai vreau să ies cu grupul lui de prieteni pentru că nu mă simt ok în compania lor, dar el tot insistă cu prietenii lui, nici nu mai știu cum să-i spun să termine, și să nu mai amestece prietenii cu relația.
I-am spus că nu-l pun să aleagă între mine și ei, el poate să iasă cu ei de câte ori vrea, dar pe mine să nu mă mai amestece între prieteniile lui.
Am să-i fiu alături la evenimente mai mari, nu îl las singur, dar la simple ieșiri cu ei poate merge singur.
Ce sfaturi mi-ați da?
Mulțumesc

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Impune-te mai mult și nu mai ieși cu ei. Și au am trecut prin același lucru la un moment dat. Prietenii nu se amesteca cu ieșirile in cuplu. E nasol sa le combini. Una e sa petreceți timp împreuna, amandoi, și alta e sa stați cu prietenii, asta nu înseamnă ca stați împreuna când ieșiți cu prietenii. Pur și simplu nu mai ieși. Și poarta aceeași discuție cu el pana va înțelege.

| Mosotti a răspuns:

Pai e simplu, nu te mai duci cu el la prietenii lui, doar nu poate sa te ia pe sus, refuzi si gata, sa se duca singur orice ar zice.
Nici nu stiu de ce ai mai intrebat, ca trebuia sa stii tu asta.

| Catalin77945 a răspuns:

Daca nu te simti bine in compania lor e normal sa nu vrei sa te duci, e ok sa nu amesteci prietenii lui cu relatia voastra mai ales daca nu va intelegeti gen tu si grupul lui