| ankys09 a întrebat:

Nu am luat pastila de a 2 a zi si au trecut 3 zile de la contactul sexual. ciclul ar trebui sa-mi vina in o saptamana maxim 2 ca mie fff dereglat... sunt sanse sa raman insarcinata? mi-e frica

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Destul de mari, mai ales ca ai menstruatii neregulate. Du-te maine neaparat la ginecolog, nu lua nici o pastila de capul tau.

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Încă mai ai timp. În principiu pastila "de după" se ia după cam 72 de ore (maxim).
Ai zis c-au trecut 3 zile. Deci e posibil să fie sub 72 de ore sau până în 80.
Încă mai ai timp.
După asta, fă un test de sarcină şi du-te şi la un ginecolog.
Dacă nu-şi face efectul pastila, şansele sunt, ce-i drept, mari de tot să fi rămas însărcinată căci erai şi în perioada cea mai fertilă.

Mult succes.

| emilia21 a răspuns:

Cel mai bine fa un test de sarcina la 21 de zile de la contact, si indiferent de rezultat iti sfatuiesc sa consulti un doctor ginecolog, acolo se va confirma mai bine. Un sfat ai grija data viitoare, cu asa ceva nu e de joaca, se poate sa te inbolnavesti, si sa iei o boala cu transmitere sexuala.Nu-ti distruge viitorul asa usor, esti tanara si trebuie sa stii sa ai grija de tine. bafta

| carmin a răspuns:

Daca ati facut-o neprotejat si a ejaculat in tine, sunt sanse foarte mari. Daca nu a ejaculat in tine, tot exista sanse de aparitie a unei sarcini.

| Fllly a răspuns:

Da cand ai facut sex nu ti'o fost frica?:O
acu supunete laughing)

| usernamemada a răspuns:

Inca mai exista sanse, fuguta si i'ati pastila de a II-a zi, daca nu ma insel sunt valabile timp de 72 de ore dupa contactul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am patit si eu luni s-a intamplat si nu am luat pastila de a 2zi si trebuie sa imi vina ciclu zilele astea ce ma fac?

| ankys09 explică:

A ejaculatinmine...numai ca mi-e frica sa fac avort... ce pot sa fac altceva cryingcryingcrying