| cretz a întrebat:

Nu am mai postat de mult intrebari aici pentru ca am observat dezinteresul pentru unele intrebari dar de data asta am o mare nelamurire. Prietenul meu a fost cu o fata timp de 2 ani, timp in care ba se certau, ba se impacau. In 2009 s-au despartit tot si din mai multe surse am auzit ca prietenul meu a fost cel care a terminat relatia, dar intre timp, in octombrie 2009 au fost la o petrecere impreuna unde am aflat ca au stat din nou impreuna. Eu nu eram cu el atunci si ea era certata cu prietenul ei cu care e si acum. Toate bune numai ca de cand a aflat ca sunt cu el, 1 an si ceva mi se pare ca ceea ce face nu e deloc ok pentru o fosta prietena: am observat ca orice fac pe fb imi este monotorizat, adica daca eu adaug un prieten a 2 a zi il adauga si ea. In plus, face orice e posibil ca eu si prietenul meu sa aflam cat de bine se intelege ea cu prietenul ei. Acum mai nou s-a mutat si in ora de sport cu a mea, ora in care le povesteste unor fete ce face ea cu prietenul ei. spun eu, numai ca sa aud eu. Deci, ce are in gand fata asta? Sunt sanse sa mai tina la el? si inca ceva ca uitasem...cand se intalneste cu mama prietenului meu se baga mereu in seama cu ea, chiar daca ele nu prea s-au inteles. Va multumesc

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

E posibil sa mai tina la el, la fel cum e posibil sa faca toate astea dintr-un orgoliu stupid asa, ca sa vezi, Doamne, ea e fericita fara el si chestii din astea.
Daca prietenul tau nu mai are nicio treaba cu ea, doar mai tin legatura ca simpli amici, ceea ce nu e deplasat deloc, mai bine ii ignorati gesturile astea care, sa fim sinceri, sunt de-a dreptul copilaresti si penibile.
Ai grija de tine.>big grin

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Umbra trecutului încă mai plutește în aer!
Sfatul meu este să stai cu ea de vorbă, deschis și civilizat și apoi să porți o discuție și cu prietenul tău privind persoana ei!
Nu ai pentru ce.
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic sa nu te mai gandesti atat de mult la ea, nu ii mai da importanta, ea face parte din TRECUT!

Atata timp cat iubitul tau nu mai simte nimic pentru ea, n-ai de ce sa te simti amenintata!

| justmeesb a răspuns:

Vrea sa-ti faca oarecum zile negre si sa simti tu ca ea a fost cea mai inportanta relatie a prietenului tau, poate se mai simte atrasa de el sau poate vrea sa fie mereu cu un pas in fata ta. eu zic sa o ignori si sa nu te mai stresezi din cauza ei! bafta

| Blondamea a răspuns:

Da asa inca mai tine la el si s epare ca ar face orice e posibi sa il recatstige dar sa nu o lasi pentru ca daca tinea la el de la inceput nu renunta dra ai grija ca poate sa te prinda o data mai vulnerebila si atunci sa loveasca sa nu o lasi sa se strecoare in relatia voastra sau vezi avea numai necazuri.

| Denisa a răspuns:

E posibil sa aiba inca sentimente pentru prietenul tau insa daca el a rupt relatia e clar ca nu mai vrea nimic cu ea. Poate nu ii place de el si ce vorbeste cu colegele ei e doar ca sa auzi tu si ca sa fii sigura ca are o relatie si nu o intereseaza prietenul tau. E normal sa mai vorbeasca cu el din cand in cand si e normal sa o salute pe fosta "soacra", asa as face si eu. Eu zic sa te calmezi. Fie ca il place fie ca nu, el e al tau si ea nu poate schimba asta cu nimic:*

| DevilLife a răspuns:

Pai e clar ca e geloasa.sti,unele fete chiar nu suporta sa piarda ceva.am patit si eu asa.fosta i-a spus actualului meu prieten ca ii pare rau ca s-au despartit si ca ar vrea ca el sa renunte la mine si sa se impace cu ea...toata discutia dupa ce ea l-a inselat! Fata despre care vorbesti tu cauta intr-un fel sa il faca pe prietenul tau sa vada ca ea nu sufera, ca o duce foarte bine cand de fapt ea traieste in trecut.Incearca sa va desparta intr-un fel... Tu fi tare si daca ai o relatie stransa cu prietenul tau, incearca sa ii spui ce crezi tu despre situatia de fata. E bine sa stie si el si sa stie cum sa reactioneze in caz de ceva.Bafta!

| Ale_2200 a răspuns:

Dupa parerea mea, aceasta tipa, vrea sa iti demonstreze sub o oarecare masura, cum ca ea ar fi mai buna decat tine.Aceste lucruri pe care le face ea, nu leas pune neaparat pe seama ca inca tine la el, ci ca sa se depaseasca pe ea insasi.Probabil despartinduse de fostul ei prieten actual al tau, doreste sa "demonstreze" ca ea este mai "buna" decat tine (ma refer la comportament vezi comportamentul cu mama prietenului tau.)Mai mult ca sigur vrea probabil sa iti faca tie in ciuda...tocmai stiind ca te macini pentru gesturile sale. Ea nepunand deloc suflet in ce face.Nu are un motiv anume si foarte important.Doar de ciuda.

Parerea meabig grinhappy... sper sa te ajutehappy