| ⓛⓞⓡⓖⓐⓚⓘ a întrebat:

Ce puteti sa imi spuneti despre persoanele care vorbesc in timpul somnului, este efectul uneii depresii acest "obicei"?

Fosta prietena cu care am fost impreuna 2 ani dupa ce s-a mutat cu mine am observat ca vorbea in timpul somnului, asta cu putin timp inaninte sa ne despartim, in una din serile in care vorbea " visa ca era cu o prietena foarte buna si ii spunea toate secretele, la inceput mi s-a parut amuzant acest vis al ei si am inceput sa vorbesc cu ea, i-am pus cateva intrebari la care mi-a raspuns sincer... ce am aflat nu imi venea a crede, pe de o parte ura pentru ce urmarea de la mine, cat de mult ma mintit si pe de cealata parte imi era mila de ea pentru probleme din viata ei care le ascundea de mine.

5 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Tu ai raspuns singur la nedumerirea ta, "fosta prietenea".

| greenish a răspuns:

Sa stii ca nu spui neaparat adevarul atunci cand vorbesti in somn. Eu una mai vorbesc si eu in somn. Si incep a vorbi de unele persoane pe care in realitate nici nu le cunosc. Nu cred ca ar trebui sa iti faci o parere despre o persoana dupa cum vorbeste in somn.

| spot a răspuns:

Undeori vorbesti in somn cand esti stresat. cand te framanta ceva. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te baza pe ceea ce spune in somn`! De fapt, te-ai bazat pe asta, sau nu neaparat...ca zici fosta.

Oricum, in somn vorbesti atunci cand esti stresat, sau emotionat, inainte de un examen sau ceva. Fratele meu vorbeste in somn, odata a fost la pescuit si a stat 2 zile acolo, i`a placut foarte mult, cadn a venit acasa si s-a culcat noaptea, am trecut pe la el prin camera si mi-a zis daca pot sa ma uit si eu putin la undita lui pana merge dincolo?laughinglaughinghappy mi s-a parut foarte amuzant...

| Zero a răspuns:

Uite parerea mea e ca persoanele care vb in somn au avut o zi agitata sau intamplarile petrecute de-a lungul vieti, au fost amintite intr-un vis, sau a vorbit in somn pe baza a ce se intamplase cu maxim o zi sau doua in urma, nu poti spune clar, la fel sunt si eu cu ubyta meahappy eu o intreb in somn si ea imi raspunde happy dar nu-i ceva grav, trece o data cu timpul si amintirile happy