| Cristi0909090 a întrebat:

as avea si eu nevoie de ajutor. Recent am intrat la liceu si imi place de o colega si am zis sa ma imprietenesc cu ea asa ca i.am luat facebook-ul si id-ul de mess si acum vorbesc mai mereu cu ea ma crede un coleg foarte de treaba asta pentru ca mereu sunt langa ea nu stiu daca si-a dat seama dar as vrea sa fac cumva sa o intreb daca vrea sa fie cu mine dar nu as vrea sa primesc un raspuns de genul : nu, as vrea sa ramanem doar prieteni sau colegi pentru e ca mai bine asa.Mi-a mai dat like la poze si rade mult la glumele mele si imi bate apropo-uri despre alte fete si eu ii zic ca nu imi place acea fata. Va rog sa ma ajutati imi place mult de ea si as vrea sa fiu cu ea.Nu vreau raspunsuri inutile. Funda

7 răspunsuri:
| 4BubaNeagra a răspuns:

Dai de inteles ca o placi, dar nu face asta foarte mult, pentru ca risti sa intri in zona de *prieteni*, fi rapid si actioneaza inainte sa-ti para rau ca n-ai facut-o. (decat s-o pierzi de tot, mai bine sa-ti zica un NU, si data viitoare sa invete sa te priveasca altfel )

| Cristi0909090 explică (pentru 4BubaNeagra):

Deja dau de inteles ca o plac.Alti baieti de la scoala se dau la ea dar ea ii refuza pe toti. deja ma crede un coleg foarte de treaba dar mai are si momente din acelea dragute happy

| Cristi0909090 explică (pentru 4BubaNeagra):

Plus ca as avea nevoie de ajutor cum sa o intreb ca nu prea am idee si nu vreau sa ma refuze

| 4BubaNeagra a răspuns (pentru Cristi0909090):

Pai, nu risipi momentele alea, vezi pana unde poti sa le amplifici, si daca tine treaba, inseamna ca si ea te vrea happy

| Cristi0909090 explică (pentru 4BubaNeagra):

Scuze dar nu prea ma ajuta raspunsul tau nu iti dau funda eu vreau o intrebare pentru ea ca nu stiu cum sa o intreb daca vrea sa fie cu mine.

| 4BubaNeagra a răspuns (pentru Cristi0909090):

Prima data o spui in gluma (da sa fi serios cand o spui) si vezi cum reactioneaza ( daca incepe sa rada, mai insisti, dar daca vezi ca devine serioasa, ii spui ca a fost o gluma) PS:poti sa dai funda cui vrei tu, mie-mi place doar sa fiu de folos.

| Cristi0909090 explică (pentru 4BubaNeagra):

Mda nu prea mi-ai fost de folos o s-o intreb direct daca vrea sa fim mai mult decat prieteni si gata.