| Pucca_2291 a întrebat:

Nu de mult mi-am inceput viata sexuala, cu prietenul meu cu care sunt de 2 ani. AM FOLOSIT PREZERVATIV, SUNT SIGURA CA NU A EJACULAT, nu am sangerat, insa m-a cam durut. Sunt foarte stresata, nu vreau nici pe de parte un copil. Nu acum!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și ce? Păi cum să nu ejaculeze? Înseamnă că "nu a terminat".
Dacă ați folosit prezervativ și nu s-a rupt, atunci nu ai de ce să îți faci griji.
Durerea e normală așa pătesc aproape toate fetele. Ți s-a rupt himenul și s-a format o rană mică.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inceperea vietii sexuale se insoteste in mod oligatoriu de un risc oarecare de sarcina. Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, dar atata timp cat folositi corect prezervative de buna calitate, riscul este foarte foarte mic (cam 0, 02%), practic neglijabil.

| ganeaa a răspuns:

Sati un pica ca nu inteleg ce vrei sa zici cine a zis ca esti insarcinata? nu te panica ca daca folosesti prezervativu si nu lasa in tine nu ramaihappy