| angelinthedark a întrebat:

L-am mintit pe prietenul meu, dar pana la urma m-a iertat si am vb la telefon, a zis ca i-a trecut supararea si vom fi ca inainte, eu i-am promis ca nu am s ail mai minthappy, pana nu demult ne vedeam zilnic desi avea treaba, ca lucra si noaptea si ziua la cineva, a avut un program ff incarcat dar si-a facut timp si pentru mine, dar acum de cand l-am mintit, desi ne-am impacat, nu ma mai cheama la el, ca eu mergeam la el de obicei, sau sa ne intalnim, nu mi-a zis, deci vb frumos cu mine totul e bine, dar nu mai imi spune sa ne vedemsad, oare dc? Stiu ca lucreaza, stiu sigur ca doar stau aproape de el si stiu unde lucreaza, acum lucreaza si la 7 seara lucreaza in alta parte, in tura de noapte, in fine... faza e ca nu m-a chemat sa ne vedem de duminica nu ne-am vazutsad, oare ce o fi cu el.am vb cu el azi la tel a zis ca e la lucru la un vecin si eu mai mergeam pe acolo ca ma chema sa ma vada ca seara mergea la serviciu, dar acum nimicsad, ce o fi cu el?

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Ranile se vindeca in timp.Trebuie sa ii recastigi increderea, tu nu te poti astepta sa fie totul la fel ca inainte sad.

2 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Depinde cu ce l`ai mintit. pune`te in locul lui

| Providence a răspuns:

Niciodata nu va mai fi la fel. Ori va fi mai bine, ori mai rau. Depinde de tine, cum spune si SoL, trebuie sa ii recastigi increderea. Dar atentie! Nu trage mult de timp, s-ar putea sa caute pe altcineva. Depinde ce fel de persoana e. Faza e ca odata ce te-a prins odata cu minciuna, nu va mai avea asa de multa incredere in tine si te va controla mereu. Sfatul meu, vezi daca merge si daca nu las-o balta. Nu are rost sa chinui o relatie pnetru ca vei suferi mai tarziu, asa um fac eu. Eu de ex. am iertat multe greseli pe care fosta prietena mi li-a facut, crezand ca isi va reveni si va fi ok insa a mers din ce in ce mai rau. Cu cat mai multe serante mi-am facut, cu atat am suferit mai mult. Oricum multa bafta si inspiratie iti doresc.