| Tanya4you a întrebat:

Nu e deloc usor, iata povestea mea pe care incerc sa nu o scriu in lacrimi: sad

Totul a inceput cand eram la scoala si deodata prietena mea cea mai buna(acum nu mai e, e o scorpie care ma barfeste mereu)a venit sa mi. l arate pe un tip super tare si m.am indragostit instantaneu de el, desi atunci eram mai mica am si zis lasa, lasa o sa trec eu si peste asta si uite ca am ajuns sa spun povestea pe acest site.asa si in continuare il mai vedeam la scoala etc, dupa am intrat intr. un club de dansuri populare si acolo era si el, dar pe atunci el stia ca il plac si atunci fiind si mai mica ma considera o copila, dar tot era un tip super de treaba fiink el mereu mai vorbea cu mine cand ma duceam acolo (iar acum imi pare atat de rau ca am renuntat la acel club ca sa il uit si tot nu am putut). dE FIECARE DATA DUPA CE VENEAM DE LA REPETITII CARE INCEPEAU PE LA ORA 19-21 in fiecare seara cand ajungeam acasa plangeam si adormeam cu ochii rosii de tristete, iar acum cand imi aduc aminte cat de mult am putut eu sa sufar dupa acest baiat nici nu imi imaginez, iar aici de unde sunt eu mai au loc si concursuri de miss (martie 20)si mereu deci mereu cand il vad se uita la mine cu privirea aia, el probabil ca stie cat de mult am mai suferit dupa el si asa, dar nma rog...si acum imi amintesc niste intamplari haioase de atunci cand imi mai lua apararea sau daca mai venea vreun baiat nou la dansuri nu ezita sa il intrebe daca ma place, deci in fiecare seara imi zicea cate ceva, iar eu proasta muream de rusine, iar acumcat as mai vrea sa pot da timpul inapot si sa vb cu el.

ASA ACUM CONTINUAREA:

Si pana la urma prietenul lu fratele meu i. a zis la fratele meu ca eu il plac pe ala si nu stiu ce si de atunci am mai si incetat sa ii mai tr vreun mesaj sau ceva au km trecut 4 ani de atunci(cred) siacum recent l.am vazut la o nunta si a venit pana la mine si nu mai puteam (deci cat as fi de tare si asa in preajma lui, cand apare parca ma topesc)dar noroc ca era km beat atunci ca daca observa cum tremuram...si ma rog la acea nunta cand nu mai ramasesera multi invitati pe la ora 6 dimi au inceput sa bage melodi din asteam de dansat cu fete si a inceput sa danseze cu una...si se mai uita din cand in cand la mine si aia se tot dedea pe langa el(deci nu mai pot in lumea asta sau cel putin aici, prin zona pe unde stau nu mai prea sunt fete cuminti, numai tarfe si el isi km batea joc de aleahappy )si cand am ajuns acasa de dimi nu am mai putut deloc de somn deci ganditi.va la nunta am plecat pe la 21 si am venit pe la 6 dimi si inainte nu am dormit deloc.deci baiatul asta parca are un efect asupra mea, nici nu mai stiu ce sa fac va spun sincer atunci cand l.am vazut la nunta (acum 4 zile)nu m.am mai putut opri din plans, acum m.am mai linistit, dar chiar nu stiu ce o sa mai fac daca il vad iar nu mai rezis. nu mai pot! e asa de dureros. Si odata avea si o prietena cand a fost o petrecere pe aici(un targ cu tiribombe etc)si s. a dat cu prietena lui in trenulet pentru copii mici si cand l.am vazut nu pot sa cred ca iar s, a uitat asa la mine.acum nu mai stiu daca are prietena sau nu, dar sunt sigura ca eu nu contez pty el sau vreau sa aflu de aceea sper sa intre cat mai repede penet(ca el nu are netu si intra foarte rar) sa intre pe id sa vad ce reactie are cand ma vede online. darsunt sigura si cand voi avea copi si voi fi casatorita ca daca las vede iar tot as avea sentimentul ala.DECI BAIATUL ASTA E O BOALA INCURABILA PT MINE.NU MAI POT!

Răspuns Câştigător
| simiemi a răspuns:

Wau aici e o poveste cam ciudata nst daca am inteles prea multe din ce ai spus u dar cred ca am inteles in de ajuns in cat sa iti pot da un sfat prietenesc. dupa parerea mea u ai ramas c o obsesie pentru baiatul asta inca din copilarie care nu tea parasit nici pana acum ce ar trebui sa fc u in preajma lui? pai mai nimic sa fi ff relaxata sa te comporti complet normal ba chiar mai mult sa si razi dac esti in preajma unei prietene si ai de ce. incearca sa fi cat mai naturala si sa ii arati ca nu are nici un efect asupra ta astfel nu te va mai peivi in felu asta si daca nici asta nu functioneaza atunci ia-l frumos d manuta si discuta c el spune-i tot c ai p suflet si o sa sae rezolve. si inca o chestie nu e legata d intamplarea asta neaparat dar sa stii ca un baiat c tarfele doar se distreaza o noapte 2 3 dar cu o fata serioasa poate ramane mult timp si chiar sa aiba ceva serios c ea. sper c te-am ajutat si nu mai fi trista c nu ai pentru c.

6 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Am raspuns in continuare la prima ta intrebare, poate e mai bun raspunsul...

| matterwhat a răspuns:

Da

| Denis777 a răspuns:

Frate ai 5 ani? normal ca gasesti un alt baiat de care sa te indragostesti, sau renunti la sentimente cum am facut eu

| Tanya4you explică:

Deci povestea mea cea trista a inceput acum fericita.chiar acum 10 min vb cu acel baiat la tel...auu doamne iti multumesc deci multumesc pentru toate sfaturile eu oricum nu mai pot de fericire...doamne de atat timp visul mi.e aproape indeplinit!

| Elenaa21 a răspuns:

Mda, cel mai bine ar fi sa iti faci un nou iubit, sa treci peste asta... poate, cunoscand alti baieti realizezi ca nu este singurul baiat din lume si nu o sa iti mai pese de el. Sau, data viitoare cand il vezi [si e constient si el, nu beat xD], ia-ti inima in dinti si vorbeste cu el, spune-i ce simti. daca el reactioneaza urat, e clar ca e un nesimtit si nu are rost sa mai suferi dupa el. Dar daca este ceva de capul lui, nu va lua in gluma asta si poate, incetul cu incetul o sa va intelegeti si o sa incepeti o relatie.
Dar in cazul in care tu nu vrei asta, adica vrei sa il uiti, inscriete la cursuri de inot, dans, baschet sau ce iti place tie. Odata cu trecerea timpului nici nu o sa iti mai aduci aminte de el! happy

| Gabitzza a răspuns:

Wow! am citit absolut tot...si care e intrebarea?