| Andreeaa20 a întrebat:

Nu înțeleg de ce rămân mereu singură intr-o relație.Mereu am evitat certurile.
Am avut 3 relații până acum dar nu au mers. Ma refer că ei se plictisesc repede de mine, eu nu le greșesc cu nimic, mă comport foarte natural singura problemă este greutatea corporală, am 86 de kg.
Credeți că din cauza aspectului fizic rămân singură?
Sau nu găsesc persoana potrivită? Toți s-au comportat urât cu mine fără motive

Răspuns Apreciat de Editori
| Cksihja a răspuns:

Vrei să ai neapărat o relație cu oricine, nu prea merge, ca să ai o relație cu cineva trebuie să te potrivești cu acel cineva, nu poți avea o relație cu orice străin de pe stradă. Probabil nu te-ai potrivit cu ceilalți trei. Ai mai scris că ai evitat certurile, pentru băieți asta înseamnă că ai luat relația în neserios și nu vrei să te implici. Oamenii se mai ceartă dar cei care reușesc să se și împace au o relația stabilă. Cearta este normală dacă are loc din când în când și vizează probleme importante. Dar dacă are loc în fiecare zi din cele mai banale motive, atunci este o problemă.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca vine unu sa-ti zica ca vrea sa iasa cu tine tu nu-i zici nimic apoi tot tu te plangi ca esti piaza rea. Femeiile astea vai si amar de steaua voastra

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ce varsta ai si ce înălțime?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Încearcă cu al 4-lea, să vedem ce iese.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si daca ar fi din cauza greutatii, tot se considera ca din cauza ca nu gasesti persoana potrivita care sa stea cu tine. Deci prima varianta intra tot in cea de-a doua.

Asteapta, daca ai avut 3 sigur o sa mai ai. Bine ca ai avut pana la urma laughing. O sa gasesti si persoana potrivita, numai ca trebuie sa te asiguri ca cunosti persoana respectiva cand intrii intr-o relatie cu ea. Aparent, tu nu ai cunoscut asta (de 3 ori). Invata ceva din asta.

Iar legat de kg. daca nu te simti bine, incearca sa slabesti.

| Frank51 a răspuns:

Inseamna ca ti-ai pierdut timpul cu persoane nepotrivite.

| cristimihailov a răspuns:

Nu ai vrea sa iti acorzi jumatate de an si sa slabesti?

Dupa ce faci asta nu vei mai avea probleme.

Cat de greu poate sa fie sa mergi la un nutritionist si sa il asculti pe ala ce zice?

Jumatate de an. O viata de fericire. Mi se pare ca merita efortul.

Ce parere ai?

| Crackman a răspuns:

Pai daca n ai parerea ta... nu esti tu si aprobi totul, mai bine stai singura.

| Endoryus a răspuns:

Poate sunt eu mai "old school" dar cand ai o relatie cu cineva, il placi deja, nu? Deci nu cred ca sunt kg de vina. Ori e ceva la tine, ori la ei. Doar tu poti sa iti dai seama de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monotonia intervine oricum depinde ce faceti voi in legatura cu asta. Eu cu iubita avem activitati comune si lista cu lucruri de facut in viata.Nu stam niciodata sa ajungem sa ne plictisim cum fac unii de relatia lor inseamna vorbit pe messenger de dimineata pana seara

| Paul754880338 a răspuns:

Raspunsul il ai deja in enuntul intrebarii. Fii doar sincera si nu te face ca nu il vezi. Aspectul fizic conteaza, asa cum conteaza si igiena, si politetea, si abilitatea de a comunica, si dantura si unghiile ( fetele stiu bine asta ). Ca sa ma fac mai bine inteles te intreb, de ce iti este mai uso r sa crezi ca exista un alt raspuns si te prefaci ca il cauti, in loc sa te apuci de o dieta?

| tup3u a răspuns:

Nu-i o problemă așa mare, altele au 3 relații într-o zi și nu se mai plâng happy nu te da bătută

| StefanAdam a răspuns:

Probabil vor sa faca sex cu tine si dupa sa te lase

| mihaialbert2001 a răspuns:

Daca imi dai un insta ne putem vedea sa ne cunoastem si cine stie