| anonim_4396 a întrebat:

Nu mă simt atras nici de băieți, nici de fete. Nu simt nevoia de a întreține acte sexuale sau de auto-satisfacere. Cum îmi dau seama care este orientarea mea sexuală?

Răspuns Câştigător
| andreeabobo a răspuns:

Nu trebuie sa iti dai seama. Daca nu te simti atras e ok. Poti fii pansexual, sa te atraga pur si simplu felul de a fii a unui om, sau asexual.
Nu trebuie neaparat sa pui o eticheta, trebuie doar sa fii tu si daca nu simti sa nu te simti presat. Ofera-ti timp sa te intelegi si nu te panica daca nu intelegi acum!

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti binecuvantat de Dumnezeu, esti asexual

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Deci e numa' bun de popă.

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu mi as dori sa fiu asexual, sa numai simt atractie fata de sexul opus, am auzit ca prin castrare se poate

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu sunt asexual desi nu-s castrat.

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Este fals, uita-te la animalele castrate, simt dorinta in continuare. Sunt oameni care se castreaza ca sa devina asexuali, isi iau cea mai mare teapa.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Nu stiu man, nu am facut operatia, eu as vrea sa numai simt iubire fata de femei ca numa suferinta provoaca

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Si in lipsa hormonului sexual cum mai ai dorinta sexuala?

| wpetterssone a răspuns (pentru RAY):

Nu am dorință sexuală.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cel mai probabil esti asexual. Te invidiez mi ar fi placut si mie sa fiu asa totul ar fi fost asa simplu...la mine e mai complicat ca ma atrag ambele sexe.

| Necunoscut112 a răspuns:

Probabil eşti ceea ce se numeşte "asexual". Gasesti mai multe informatii despre asta pe net si vezi daca ti se potriveşte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Nu mă simt atras nici de băieți, nici de fete."

Asexual sau Zoofil, tu alegi in care te incadrezi.

| EcceHomo a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce să ne rezumăm doar la cele două, poate fi agalmatofil sau necrofil.happy

| wpetterssone a răspuns (pentru EcceHomo):

Sigur nu sunt necrofil pentru că nu mă sunt atras de cadavre. Nu mă excită nici un bărbat sau o femeie vie nici una moartă.
Cât despre agalmatofil, nu știu ce înseamnă.

| EcceHomo a răspuns (pentru wpetterssone):

Este atractia sexuală față de statui, manechine(nu de pe podium), păpuşi(nu ştiu dacă în această categorie intră şi gonflabilele).happy
Te atrag?

| wpetterssone a răspuns (pentru EcceHomo):

Nu mă ateag. Știu că atunci când ești atras de cineva sau de ceva în corp se dispersează niște substanțe care produc plăcere. Eu nu simt acea plăcere, nu mă excită nimic sau nu am descoperit încă. Orice ar fi, nu sunt interesat de sex și pot să îmi văd liniștit de viață.

| Savas10 a răspuns:

Chiar daca sustii ca nu ai simtit nevoia unui act sexual, ai avut vreo relatie, fie ea doar de forma?

| wpetterssone a răspuns (pentru Savas10):

Relații nu am avut. De formă? Nu îmi dau seama. În clasa a doua la liceu mă întâlneam cu o fată, dar eu zic că era strict educațională. Ea era cu un an mai mică decât mine și ne întâlneam pentru a-i explica problemele la chimie.