| maestrul123 a întrebat:

Salut,TPU! Am o "problema". Cand ma masturbez ma uit la videoclipuri cu bărbați, dar si la cele cu femei.Eu unul nu sunt atras de bărbați din punct de vedere sentimental, ci mai mult din punct de vedere al aspectului fizic.Insa de fete sunt atras sentimental.
1.Care este orientarea mea sexuală?
2.Credeti ca pe parcursul anilor voi fi atras si sentimental de bărbați?
P.S.1. Daca nu v-ati dat seama sunt băiat.
2.Pana in acest moment mi-au placut mai multe fete, dar nu am simtit nevoia de relație.

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Esti ceea ce alegi sa fi. O intrebare mai potrivita este de ce conteaza pentru tine orientarea sexuala?

Ia in considerare ca lucrurile nu sunt albe sau negre, exista un spectru intre alb si negru. Comportamentul sexual poate fi diferit de cel sentimental, de dorinte sau fantezii.

Bisexualii pot oscila, au perioade cand se simt bine cu fete si perioade cand se simt bine cu baieti, sau si cu unul si cu altul. La fel de bine se pot simti atrasi mai mult de fete decat de baieti sau invers. Mai esti bisexual cand ai o relatie OK cu o fata si din cand in cand mai tragi cu ochiul la baieti? Esti gay? Esti hetero? Esti cum alegi sa fi!

Succes in descoperirea identitatii tale!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Posibil să fii bisexual. Ca mulți alții, de altfel.
2. Puțin probabil.

| Sofer a răspuns:

1. Vei vedea atunci când faci sex cu o femeie sau cu un bărbat dacă e sa încerci.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Conform scarii sexualitatii, putini sunt barbatii care sunt strict heterosexuali. Majoritatea au inclinatii sau trasaturi homosexuale, mai mult sau mai putin dezvoltate, de la simpla admiratie a corpului persoanei de acelasi sex, pana la repulsia fata de persoane de sex opus.
Asa cum spunea seth2016 intre alb si negru (hetero si homo) se intinde o plaja mare de gri de diferite nuante. Acestia sunt bisexualii, care pot sau nu sa aiba experiente cu ambele sexe sau nu.
1. Orientarea ta sexuala inca nu este complet definita.
2. Da, este posibil sa fi atras de barbati sau nu. In munca mea am cunoscut un barbat care, in tinerete era un infocat homofob, iar acum, cu toate ca are familie si copii, a avut relatii si cu barbati. Homofobia se manifesta din modul de educatie, nu pentru a-si acoperii orientarea sexuala.

| Andresso a răspuns:

Probabil visezi prea multe stele verzi

| Cineva797406016386 a răspuns:

Uită-te la lesbiene că alea atrag mai mult

| VI3 a răspuns:

Salut!
Și eu mă uit la filme pentru adulți în care sunt și bărbați, dar și femei.
Așa ceva nu te face bisexual.
1. Ai putea fi bisexual, dar asta nu este clar.
2. Sunt șanse dacă ești bisexual.
3. Și mie îmi plac fetele, dar nu am simțit nevoia de a-mi face o relație.

Baftă!