| Roliii a întrebat:

Nu mai pot! I-am spus unei tipe ca imi place de si imi e putin frica datorita faptului ca de fiecare data cand i-am spus unei fete ca imi place de ea m-a ignorat, noi ne cunoastem de 3 ani si atunci in acea perioadă mi-a placut dar am plecat din tara timp de 2 ani, realizand dincolo ca nu ma descurc fara bac m-am intors, si inainte eram la acelasi liceu si la acelasi profil doar ca ea era a 9-a eu a 11-a, acum suntem colegi de clasa, mentionez ca am mai facut-o sa rada des in momentele ei de depresie continua (nu e ea depresiva nu stiu ce o supara) la un moment si statea langa mine in banca si se simtea mai bine probabil e si reciproc sentimentul (nu stiu), ea m-a intrebat ieri "Ce ai cu mine" dupa numeroase intrebari asemănătoare care duceau la acelasi raspuns simplu "imi place de tine" am recunoscut la un moment dat, a inceput sa rada, dar eu inca nu stiu ce sa fac ca n-as vrea s-o pierd, ma puteti ajuta, ce pot face mai departe?

1 răspuns:
| Emma30555 a răspuns:

Continua în același fel. Nu e nimic rău că i ai spus ca o placi în situația asta