| justthatgirl a întrebat:

Nu mai pot.intru in depresie.Ma mintit.Si-a batut joc de mine in ultimul hal posibil. Mi-a spus ca putem sa ne impacam, faceam eforturi, imi spunea ca e ocupat, cu cine era ocupat? CU ALTA.
Mi-a spus ca mai tine la mine, ca vrea sa ne impacam, ca e gelos pe toti cu care vorbesc. Aseara, dupa ce dimineata ne-am dat ignore, ne-am sters nr, ne-am sters dp hi5, facebook, TOT. Mi-a dat mesaj, prima oara am vb normal, dupa mi-a zis ca o iubeste pe alta, ca e fericit cu ea, ca nu o sa mai fim impreuna niciodata.

Mai e un mod de adus inapoi?

De fapt... n-am nici MACAR demnitatesad, mor dupa el, plang mereu, el se p*sa pe mine. Ce sa fac crying((?

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu vei fi doar rezerva pentru el!

Vrei sa fii asta? Eu cred ca nu! Invata sa dispretuiesti si tu ce nu merita sa faca parte din viata ta!

Tipul nu merita nicio lacrima din partea ta! Ignora-l si uraste-l!

| thereforyou a răspuns:

Poti sa-ti iei gandul de la el. De fapt poate o sa se intoarca la tine doar daca se desparte de cealalta, tu esti un fel de backup pentru el. Eu zic sa nu te mai injosesti asa, sa-ti faci si tu alt iubit si sa nu-ti mai pese de el pentru ca a vazut ca o sa poata sa faca ce vrea din tine si se va comporta ca atare.

| BlancaFantasma a răspuns:

Hey.lasa`lhappynu merita daca se comporta asa cu tine. O sa-ti gasesti sigur altul care sa merite si sa te iubeasca numai pe tine, stai linistita si nu mai plange ca nu e bine:p chiar daca e greu:NU MAI PLANGE!

| glamour a răspuns:

Sa-ti bati mintile in cap, nu te mai gandi la el, nu te mai lasa calcata in picioare de cineva care nu merita. UITA-L

| Lovely a răspuns:

Dupa tot ce ti-a facut il vrei inapoi?
Stiu ca e foarte usor sa iti zic "lasa-l ca o sa gasesti pe altul " dar numai tu stii cat de greu este sa faci asta. Inseamna ca il iubeste daca suferi atat de mult.
Din moment ce el ti-a rimis acel mesaj cum ca e cu o alta fata, inseamna ca vrea cu orice pret sa iti faca mai mult rau, sa te faca sa suferi. Probabil ca realizeaza si el faptul ca daca lui nu ii va iesi cu acea fata se va putea oricand intoarce la tine iar tul il vei primi cu bratele deschisewinking Ei bine incearca sa nu se intample asa.

Poate ca acum suferi si vei suferi, dar la un momentdat te vei satura sa tot plangi, sa stai trista si iti vei orienta privirea catre altcinevahappy timpul le rezolva pe toate.

imi pare rau ca treci prin asa ceva

Ai grija de tine!>big grin

| Kylexy a răspuns:

Lasa sa treaca un timp justt si daca se va intoarce la tine ai sa impui niste reguli ca inima ta nu e usa sa intre si sa iasa cand vrea el

| doinitza12 a răspuns:

Uital intelege ca nu te vrea ce te chinui atit

| biBii07 a răspuns:

Pai mai, dupa parerea mea nu merita nici sa te mai uiti la el, daramite sa plangi dupa el.
Incearca sa-l uiti!

| Myladdy a răspuns:

Fa un efort si nu-i arata macar ca n-ai demnitate! Acasa, unde nu te vede nimeni, da-te cu capul de pereti, dar niciodata in fata nimanui! Ajungi de ras, si nu e bine! Un amanunt--pe cine iubesti? Un nemernic? Oops!

| LuDo a răspuns:

Stiu cum e...crede'ma! Da'l incolo ca nu meritaoh go on Unii sunt asa de...macho.incat ma enerveazastraight faceAm patit si eu asa.In primele luni chiar eram super deprimata, dar mai apoi mi-am revenit.Nu merita sa stau in casa si sa sufar dupa un prost. Cel mai bine ar fi sa'l lasi.Nu'l mai baga in seama. Distreaza'te, iesi cu prietenele si lasa'l pe el in pace daca o vrea pe aiaoh go onNu te mai chinui atat! Ai si tu putina demnitate si nu te multumi cu resturistraight faceNici cea mai cea dintre fete n'ar merita asta crede'ma! Oricine sufera, chiar daca nu arata. Uita'l! Ala nu merita nici macar sa'i zici un salut sau altceva dapa'i sa mai si plangi dupa el.Lasa'l pe el cu aia si vezi'ti de viata ta! O sa vezi ca pana la urma o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat si n'ai sa mai suferi asa mult!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun lucru care poti sa-l faci: ia o bucata de hartie si scrie partile lui bune, ia o alta bucata de hartie si scrie raul si suferinta ce ti-a facut-o, toate jignirile si supararile ce t-i le-a cauzat, incepand la fiecare cu punctul 1 si 2 s. a. m. d. o sa-ti dai seama mai bine in ce situatie te afli, incearca sa nu stai in cutie incearca sa privesti de deasupra situatia. sper sa te ajute.

| Lady_8394 a răspuns:

Viata merge inainte, daca nu a fost el. clar ca nu te merita happy. Undeva e ceva pus deoparte si pentru tine. Sute de fete sunt in aceeasi situatie, dar peste tot e posibil sa treci.chiar daca e putin mai greu. Primele zile o sa te simti ultimul om, singura. dar incetul cu incetul o sa iti treaca. Succes! Sa fi tare, ca poti sa uiti.

| angelikaa a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie cu tine. Daca doresti, lasa-mi idul tau la mesaje sa discutam :*

| justthatgirl explică:

Am uitat sa precizez ca inca nu e cu ea. sad