| roxyflor a întrebat:

NU MAI POT SIMT CA TOTUL E GRESIT?
DE 1 an ma simt atrasa de un baiat si poate si el de mine. Noi cand ne vedem ne privim nu am vorbit deloc sunt zile in care la distanta ne privim iar cand ma duc spre el eu il ignor iar cand el vine spre mine pune capul jos. Noi nu me putem privii cand suntem aproape ori eu ori el ne uitam in alta parte. NU mai stiu ca sa mai cred despre situatia asta. Cu alte fete vorbeste

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai fa tu primul pas, sa vezi daca va intelegeti sau chiar simte ceva pentru tine. Poti sa il saluti, sa ii zambesti - e stupid sa astepti ceva asa, sincer.

| RobertClaudiu a răspuns:

Tu esti acea fata speciala cu care nu poate sa vb asa pur si simpluasa ca maine sau cand va veti maiinltalni du-te vb cu el si uitate drept in ochii luisi intreaba daca vrea safie cutine ca u il placi si savezi ca totul se va rezolva

Succes FUnda

| Dariana a răspuns:

Cu alte fete vorbeste pentru ca probabil nu se simte atras de ele, dar incearca sa te bagi tu in seama cu el, sa va imprieteniti.happy Atunci incetul cu incetul poate ajungeti la o relatie.Hai,fa.ti curaj si baga. l tu in seama, dar intr. un mod normal nu asa sa pari obsedata.Multa bafta in continuare! Sper ca te.am ajutat!happy

| Unsmilecucireasadeasupra a răspuns:

Este genul de baiat timid. Daca el te place si nu se simte in stare sa actioneze atunci incearca sa iti iei tu zborul spre inima lui si sa vorbesti cu el, pentru ca dragostea iti da aripiwinking! Un an este deja mult timp. Daca cunosti vreun prieten de-al lui vorbeste cu el ca sa iti faca cunostinta cu tipul. Trebuie sa fi foarte atenta la cum se uita tipul la tine si cum se poarta pentru ca daca vei decide sa ii spui ce simti va trebui sa iti iei si riscul ca poate nu te place si ai vazut totul cu alti ochi. Asa am patit recent cu un baiat si multe persoane mi-au spus ca el nu este sigur pe sentimentele lui si ca a fost mai bine sa zica nu, decat da. Incearca sa nu plangi daca vei fi ranita sau respinsa de el daca se va intampla pentru ca vei plange si vei suferi multstraight face. Sper ca te-am ajutat si bafta cu norocosulwinking!

| deadea23 a răspuns:

Esti sigura ca il placi? laughing

| LexUTz a răspuns:

De ce nu te duci tu sa vorbesti cu el?