| Nextone a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac... e vorba despre iubitul meu cu care sunt de 3 ani, suntem de aceeasi varsta si acum a inceput perioada majoratelor.Problema este ca el este invitat in cam multe locuri unde vrea sa se duca fara mine(nu se duce la toate unde este invitat)iar eu unde ma duc ma duc cu el. I-am zis sa ma ia cu el pentru ca si eu il iau cu mine la prietenii mei(desi nu am multi ca el) si nu vrea. Spune ca nu cunosc fete pe acolo cu cine sa stau si nu am ce face ca el o sa stea mai mult cu baietii.Eu as vrea sa merg cu el si i-am zis asta si tot nu vrea iar de fiecare data cand trebuie sa mearga undeva eu ma supar ca nu vrea sa ma ia si pe mine si ne certam. Ce sa fac sa il conving sa ma ia sa mergem impreuna? Sa il las sa mearga singur?(desi mie foarte greu pentru ca e cam ravnit de multe fete si mi-e frica de ceva.). Sau sa merg si eu singura fara el unde am ocazia? Nu mai stiu ce sa fac eu tot timpul l-am luat cu mine si el nu vreacrying

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna.

Este bine intr-o relatie ca parteneri sa mai iasa si singuri[voi aveti si 3 ani, banuiesc ca incredere si iubire exista.]!

Sa`ti zic povestea mea, acum aproximativ 7 luni eram geloasa, stresanta, ma suparam din orice, si iubitul meu nu ma lua nicaieri cu el cand mergea cu colegi sau tovarasi.Incepuse sa se indeparteze si sa se poarte foarte urat cu mine, in materie de "de ce nu ma iei cu tine!?", raspunsul fiind mereu "de aia, nu vreau sa-mi faci crize.".

Ne-am despartit intr-un final pe o perioada de 3 luni, unde el in localurile respective intalnise una, cu care a si fost cateva zile. Bun.Am suferit enorm. oh go on. Ma rog. Am trecut peste[oarecum.].

Cand am inceput sa-l atrag din nou,sa fiu ok, ne-am impacat. Ei bine de cand ne-am impacat, nu ma mai crizez, il las cu baieti si fetele cand iese fara mine, nu-l sun, astept s-o faca el cand pleaca de acolo, si ma ia si cu el destul de des.Ba chiar multi dintre colegi lor ma considera o fata ok, si`mi spun mai mereu ca iubitul meu are noroc cu mine.

Deci eu zic sa-l lasi si singurel, sa ai incredere in el, sa vezi cum se comporta dupa petrecere. Se zice ca iubita ideala e aia care are incredere, nu`i face figuri, il lasa unde vrea si ea la randul ei mai iese singurica. happy. Daca il lasi fara crize, o sa vezi ca o sa te aprecieze pentru ca-l intelegi. Poate vrea si el sa bea, fara sa-i tii tu masura, fara sa-si faca griji ca daca se imbata te superi tu sau patesti ceva. Nu ar trebui sa te gandesti la fetele de acolo[ si eu fac la fel, si incerc sa nu`i arat frica mea.desi mi`e frica]. Stai Cool happy! Pana la urma sunt 3 ani, 3 ani din viata lui si a ta, a voastra, daca vroia te insela demult. happy

3 răspunsuri:
| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Sfatul meu ar fi sa mergi si tu singura, pentru ca dupa 3 ani o sa inceapa sa apara monotonia, probabil va vedeti zilnic, si majoratele de care vb, sunt locurile lui de "evadare". Nu-i tin partea, dar ti-a dat motive sa crezi ca face ceva aiurea pe unde se duce fara tine? Trebuie sa intelegi ca nu o sa poti merge cu el peste tot, cum nici el cu tine. Lasati-va loc sa respirati, ai incredere-n el pana la proba contrarie, cat despre frica de care vb, incearca sa-i spui si lui. Succes

| Isabela96 a răspuns:

Eu iti sugeres sa ii spui sa te ia o data cu el sa vezi cum ii si pentru ca poate el se vede cu alta si te tine si pe tine pur si simplu ca esti frumoasa sau mai stiu eu ce. Mia cunosc eu un baiat, iubitul prietenei mele avea 2 iubite pe ea si inca una asa ca intr-o zi la urmarit sa vada cu cine iese de nu merge cu ea si la prins cu alta. Amandoua s-au despartit de el dar apoi a mers pe rand la fiecare si le spus sa sa impace dar ma bucur ca nu au intrat incapcana au trecut 2 luni de atunci si acum l-am vazt cu alta si sper sa nu faca la fel si cu ea UNI BAIETI NU SE MATURIZEAZA ce sa le faci.
Sau poate petru ca il iei peste tot cu tine vrea putin spati, nu stiu
Lasal si tu cateva zile si nu il mai lua cu tine sa vezi cum reactioneaza eu stiu.
SUCCES si daca l-as cunaste poate te-as putea ajuta mai mult

| Princess_6312 a răspuns:

Incercati sa fiti si liberi, sa faceti lucruri independent de celalalt.