| FloryTrandafir a întrebat:

sunt c-am confuza si suparata/trista.
Dc?
Pentru ca iubitul meu, a fost invitat sambata asta, pe 9.06. 2012 la ziua unui bun prieten chiar si frate si ne planuisem deja sa iesim sambata neaparat pentru ca duminica nu pot eu sa ies si el stie, si a zis ca iesim sambata, si m-a invitat si pe mine iubi sa merg cu el la ziua lu baiatul ala, insa eu nu vreau, si cum a fost invitat vrea sa se duca.
Sincera sa fiu aveam alte planuri, sa iesim si noi sambata sa mai vorbim ca scoala asta numai pe capul nostru a fost cu mii de teze si de teste grele, si se mai simte nevoia sa iei aer curat in liniste la o plimbarica ca orice om.
Cum am zis ramasese intre mine si el sa iesim sambata si vrea sa mearga la ziua lui prietenul lui, ce parere aveti sa ma supar pe el ca alege ziua lu acel baiat decat sa iasa cu mine? el le vrea pe amundoua insa nu poti fi in 2 locuri deodata, ci intr-unul.
El vrea sa iasa si cu mine sambata dar sa se duca si la ziua acelui baiat, si eu i-am zis ca nu vreau sa merg.
Voi ce parere aveti? ma supar degeaba pe el sau sa il inteleg?

Răspuns Câştigător
| aryana1991 a răspuns:

Nu ar trebui sa te superi pe el pentru ca merge la ziua unui prieten. pune-te in locul lui. onomastica prietenului e o singura data pe an dar voi puteti iesi si weekend-ul urmator si urmatorul s.a.m.d.nu mai fi trista si confuza pentru ca nu ai de ce. uita-te la un film de comedie sa te inveselesti, iti recomand little man

11 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

02 inseamna anii pe care ii ai? Adica intrebi niste persoane total straine de tine daca sa te superi pe prietenul tau care banuiesc ca e la aceeasi gradinita cu tine nu? sa se duca la serbarea prietenului/fratelui/baiatului sau ce o mai fi ala. Doamne ce au ajuns astia care-s viitorul laughing. Pune-ti status si pe facebook si la messenger dar vezi sa nu fii online sa nu se supi iubi pe tine. La varsta ta a iesi ce inseamna? sa va tineti de manuta si sa bateti asfaltul prin parcuri 2 ore ca la 8 trebuie sa fiti amandoi acasa? In concluzie du-te cu el ca trebuie sa ii fii alaturi.

| FloryTrandafir explică (pentru Ekcstsy):

Daca nu pot ce vrei acum?

| TiffanyღBJ a răspuns:

Te superi degeaba, este normal sa vrea sa mearga daca sunt prieteni atat de buni. Daca te-a invitat si pe tine, ar trebui sa mergi si tu si eventual sa faceti un compromis: stati un timp la ziua acelui prieten, dupa care mergeti sa va petreceti ceva timp singuri sau mai intai mergeti la o plimbare sau ceva si apoi mergeti la petrecere. Si o sa fie bine pentru amandoi.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Aaaaaa...am vazut ca ai 17 ani. Esti cam mare ca sa reactionezi asa.

| Danielbc a răspuns:

De ce nu mergi cu... iubi tau la ziua prietenului? asa stai si cu el si arati si ca esti intelegatoare. ziua prietenului e o data pe an, poti sa iti petreci o zi numai cu... iubi tau si alta data.castigi puncte pentru ca va vedea ca esti intelegatoare.crede-ma baiatii apreciaza chestiile astea

| FloryTrandafir explică:

Problema este ca daca se va duce se duce pentru toata ziua. nu avem cand sa iesim in aceeasi zi cu ziua acelui baiat, uneori ma neglijeaza complet.

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru FloryTrandafir):

Atunci mergi cu el daca vrei sa iti petreci timpul cu el, mai ales ca te-a invitat. Daca nu vrei, stai acasa. Dar de suparat, te superi degeaba. Intr-o relatie, cei 2 parteneri trebuie sa aiba o oarecare libertate, sa se intalneasca si cu prietenii lor. Iesi si tu cu o prietena la un suc daca nu vrei sa mergi cu el si gata.
E imatur sa te superi din cauza asta. Bine, nu stiu cati ani ai, asa ca.

| madalin307 a răspuns:

Eu zic sa-l intelegi mai ales daca acel prieten este unul bun si in plus ziua acelui prieten este doar odata in an, iar acum ca scoala se termina o sa ai timp sa iesi cu el cat vrei

| blacke a răspuns:

Pai intelege-l faceti-va planuri pentru alta data.

| ilymydear a răspuns:

Ar cam trebui sa il intelegi, deoarece si tie ti se poate intampla la fel big grin si plus de asta e un prieten bun, nu trebuie neaparat sa te imparti in 2 locuri big grin merge cu tine cum ati planuit si dupa aia se duce la ziua pr lui daca tu nu vrei sa mergi :d si nu trebuie sa te superi :* pwpii :* funda?puppy dog eyes

| suzan a răspuns:

Eu cred ca te superi mai degeaba fiindca el e baiat si e evidentca o sa stea si cu amicii lui si poate si tu o sa vrei vreo data sa iesi in oras cu fetele si voi atunci o sa aveti planuri, ce crezi ca o sa faca el o sa zica sa nu te duci eu nu cred, poate ar veni si el cu prieteni lui asa ca voi veti fi impreuna si cu prieteni dar si voi doi, asa ca incearca sa il intelegi.happy