| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport.ieri coborase de pe munte si am vorbit si noi.era ok. mi-a vorbit calumea. l'am lasat sa doarma ca astazi avea sa se duca la un control la ochi.acum de dimineata ii dau mesaj cand se trezeste, sa ma sune si el deja plecase(avand programarea la 12 dar nu in acelasi oras). l'am intrebat de ce pleaca asa devreme si mi-a zis ca sa ajunga. mi-a zis tbx si cand i'am spus sa ma sune cand termina sa stiu ce a facut imi da mesaj cum ca"esti stresanta".straight face. punct asa. i'am zis ce are si ca bine sa ma sune cand vrea el nu il mai stresez eu.de la ce e? nu e 1 data cand are faze din astea si deja ma enerveaza pe mine ca tot eu plang si asa mai departe.va rog cat mai multe pareri mai ales baietii.

6 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Nu stiu ce are dar cum spui tu se poate doar sa fie stresat/ingrijorat din cauza problemei la ochi.iti dai seama se teme sa nu aiba ceva mai rau, cum probabil te temi si tu.Stiu cum te`ai simtit cand ti-a spus ca esti stresanta, am trecut si eu prin asta.eu il stresam cu mesaje de genul:te iubesc mult si alte prostiioh go on pana cand probabil ca s`a saturat de mine si nu a mai vrut sa vorbim.el nu a inteles ca eu faceam asa din cauza ca eram foarte atasata de el, si ma rog aveam si alte motive.cred ca e mai bine sa-l lasi pe el sa te caute primul, o vreme si sa nu-l mai "stresezi". baietii nu`s ca fetele sa suporte telefonane peste telefoane.noua ne place sa fim "stresate" ca ne gandim ca suntem iubite de aia fac baietii asa,dar lor nu le place deloc sa primeasca sute de mesaje pe zi. oricum nu mai plange ca nu ajungi nicaieri, si eu faceam la fel, si numai mie mi-am facut rau cu plansul nu am reusit sa ma impac cu el.acum nici nu`mi mai trebuiechatterbox. deci nu il mai cauta atat de des. daca nu te cauta el abtine`te si nu il cauta tu chiar daca e al naibii de greu, stiu.bafta!

| alliss a răspuns:

Next !

| Ralucutza a răspuns:

Pentru ca asa fac ei de obicei, la ei totul e bine, problema vine in principal de la tine. Tie nu-ti convine, tie ti se pare ca relatia nu merge, tie ti se pare ca el s-a schimbat putin- nu lui. Nu vor sa fie cicalici, au nevoie de spatiul lor, de intimitatea lor, din care de cele mai multe ori te exclud pe tine. Vorbeste cu el, cu calm, si invata sa fii indiferenta pentru ca lucrurile astea te afecteaza pe tine in principal, nu pe el.

| SparklingAngel a răspuns:

Baietii nu trebuie tinuti chiar asa in lesa.Lasa-l sa mai respire, nu fi stresanta cu telefoane/sms-uri. Oricat de mult ar fi atras de tine daca tu continui sa-l sufoci el o sa renunte la tine

| 0ffliner a răspuns:

Pai in primul rand daca are faze cu astea fai ceva ca e cam dureros sa auzi asa chestii deseori,vorbeste cu prietenii sa te mai inveseleasca,si sa cauti alt prieten (daca te enerveaza tare) (ori te lipesti ori te dezlipesti), Mai consulta si adultii ex: parintii,Bunicii, Parintii Prietenelor, Nasii, etc. Pe tpu.ro sunt majoritatea adolescenti si da te vor ajuta, dar mai mult Adultii,
Stergeti lacrimilewinking si totu va fi ok. happy
1. Trebuie sa crezi ca vei reusi.
2. Trebuie sa vrei ca vei reusi.
Ms pentru ca m-ai ascultat tongue

| marius_1594 a răspuns:

Pai eu zic ca nu prea mai este interesat de tine si ca a plecat asa devreme poate mai merge si in alta parte sau ti-a spus doar asa casa nu il mai stresezi, sfatul meu este sa il faci sa te caute el pe tine sa il lasi asa sa vezi cand el primul un semn si daca nu da inseamna ca nu tine la tine, bafta