| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi-a mai venit ciclul de 2 luni jumate, sunt virgina, si prima menstruatie am avut-o acum o jumatate de an! ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stai linistita,asa e la inceput.
Pana sa ti se regleze ciclul,sa iti vina regulat in fiecare luna,va trece destul timp,un an,doi.
Tu acum esti abia la inceput,organismul tau are nevoie sa invete o noua regula,asa ca nu fi nerabdatoare.
Stai calma,nu ai nimic,totul e normal si fiziologic.
Ciclul intarzie si atunci cand deja a ajuns sa vina in fiecare luna,din raceli, dereglari hormonale, dar la tine nu e vorba despre asa ceva.
Nu te ingrijora deocamdata.

Răspuns utilizator avertizat
| TheRocker16 a răspuns:

Nu ai de ce sa te sperii. straight face mie mi-a intarziat si 3 luni. oh go on sunt dereglari hormonale sau ai racit.