| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi-a venit ciclu deloc luna asta.nu am avut niciodata un contact sexual. pot fi insarcinata? va rog sa ma ajutati.mentionez ca nu am un an de cand mi-a venit ciclu. mi-a venit odata apoi nu mia mai venit vreo 9 luni. mi-a venit luna trecuta iar luna asta nu mi-a venit.ar trebui sa merg la doctor?

Răspuns Câştigător
| Alexia_4501 a răspuns:

Daca nu ai auvt un contact sexual atunci nu e posibil sa fi gravida si mie cand mi-a venit menstruatia prima oara mi-a venit apoi abia peste un an si nu regulat nu imi venea in fiecare luna.Se va regla si la tinewinking nu trebuie sa-ti faci griji

11 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Sigur că da

| XK a răspuns:

0_o pai daca nu ai avut contact sexual cum ai vrea sa fi insarcinata? prin aer? Chiar baietii trebuie sa va ajute in problemele cu menstruatia? stim noi mai multe ca voi? se pare ca da straight face

In primii ani de la venirea primei menstruatii este neregulata, adica nu vine in fiecare luna(la inceput) si nu vine la data exacta. Cu timpul se va regula [si ea si tulaughing ] si va veni in aceeasi perioada a lunei, abia atunci poti sa iti faci griji daca nu iti vinewinking Acum stai calma si bucurate ca nu "iti curge instalatia" mereuwinking

| saby26 a răspuns:

Fara contact sexual nu ai cum sa fii gravida.dar daca spui ca nu ai un an de cand ti-a venit este ff posibil sa fie o dereglare pana se acomodeaza organismul.se poate intampla chiar si in primii ani de menstra.mai bine mergi la doctor sigur este vb de o dereglare hormonala si exista un tratament foarte simplu

| BlackNights a răspuns:

Nu iti face griji degeaba...e normal pana la un anumit punct. Poate o sa iti vina intr-o saptamana.Sau luna viitoare va veni normal. Abia daca dupa mai multe luni repetate nu iti vine ar trebui sa mergi la doctor.Stai linistita!

| Monutza a răspuns:

Da.straight face.sigur nu esti insarcinata.:-J. daca nu ai avut contacte sexuale.batting eyelashes.dar du-te la medic.nu este normal.acest lucru.worried!

| Butterfly0 a răspuns:

Esti proasta

| justme1221 a răspuns:

Ciclul menstrual la adolescente nu e regulat stai calma. ia ceva natural pentru reglarea lui

| geografie a răspuns:

Cum sa ramai insarcinata fara sa ai un contact sexual? ce crezi ca iti fecundeaza ovulul? ca aerul sigur nuwinking

| SparklingAngel a răspuns:

Cu ce sa fi insarcinata draga daca nu ai avut contact sexual? E o dereglare hormonala sau o raceala... poate fi si o infectie.Nu stiu cati ani ai, probabil nu ti s-a reglat inca menstruatia

| CuteLittleKitty a răspuns:

Nu esti insarcinata daca nu ai avut un contact sexual iar ciclul vine neregulat vine o data si apoi numai vine 2-3 luni dar ca sa fi sigura du-te la un ginecolog! funda?

| lolix3 a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata daca nu ai avut contact sexual.cel mai indicat ar fi sa mergi la medic! stai linistita >big grin