| anonim_4396 a întrebat:

Nu-mi place sexul cu iubitul meu. Cum trebuie să-i spun despre asta și trebuie oare?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Ai raspuns si mai jos am vazut, si ai spus ca tot timpul, in timpul actului sexual te gandesti la altceva. Asta nu e bine! Trebuie sa te concentrezi asupra lui, cu mintea poti face totul, cu ajutorul mintii si imaginatiei iti poti forma dorinta pentru el. Daca e ceva ce nu iti place din ceea ce face, cum te atinge. nu ii spune, doar muta-i usor mainile de unde nu ti le doresti si pune-le unde le doresti, ajutandu-l sa inteleaga ceea ce vrei. Gandeste-te ca el crede ca iti place si daca i-ai spune ca nu iti place dar ati mai incerca si altadata, l-ai inhiba. S-ar simti ca la un test, si s-ar gandi ca orice miscare ce o face, sa nu cumva sa te deranjeze. Daca nu il iubesti, atunci asta trebuie sa i-o spui, dar daca exista iubire iar problema este doar sexul, trebuie sa invatati reciproc ce va place si ce nu, sa va descoperiti unul pe celalalt.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga Ana, ceea ce ti se intampla tie se datoreaza di cauza lipsei de informare din partea la amandoi, cu celalalt te simteai mai bine? necompatibilitatea sexuala se datoreaza de multe ori lipsei de educatie sexuala, trebuie sa stai cu el de vorba si sa-i spui ce anume te dranjeaza, cititi si voi ce inseamna preludiul si despre mai multe pozitii sexuale. Acum sa nu te superi pe mine dar mi-ai adus aminte de-o fosta care in timp ce faceam sex o auzeam inopinant ca ma intreba " "auzi dragule, oare am luat restul de la macelarie? " si multe chesti din acestea laughing, asta se datora lipsei de educatie sexuala. Daca il iubesti si doresti ca relatia voastra sa continue trebuie sa vorbiti despre acest lucru, lasati inhibitiile si uitati-va pe net ca sunt atatea si atatea explicatii de nici voi nu o sa aveti timp sa le cititi pe toate, vizionare unui film erotic inaintea sexului este indicata, sa nu uitati de preludiu, sa fiti iubiti si mult succes!

| Motofelea_Alex_1992 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia cu restul de la macelarie ii foarte tare rolling on the floor). Cred ca o fost o senzatie minunata rolling on the floor)))))).

| IndiferentXD a răspuns:

E mocofan straight face!

| Sfatosul2012 a răspuns:

Stai intai sa lamurim. Nu ti place cu dansul si ai cu ce compara? Pai nu stiu cum sa i spui da trebuie spus sexul in relatie e foarte important. Ai incercat sa il ghidezi sau sa i spui cum trebuie sa faca ca sa fie si pentru tine placut? daca nu incearca si asta inainte sa iei o decizie finala.

| pandaAnna a răspuns:

El e al 2 cu care am relații sexuale. Nu am eu experiență și nu pot să-i zic ce mă deranjează. nu știu cum s-o fac fără să î supăr. Din păcate, cînd o fac cu el mă gîndesc mereu la altceva.

| pandaAnna a răspuns:

Da, cu celălalt mă simțeam foarte bine. mulțumesc pentru ajutor

| fresHZoNe a răspuns (pentru pandaAnna):

Clar. punct relatiei happy nu o sa tina. degeaba spun unii ca nu prea conteaza sexul daca exista iubire intr-o relatie. ba din contra, conteaza foarte mult.

| florinflorin34 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa discutati serios.Asta e o problema grava.Intai il iei pe ocolite prin apropouri, si daca nu merge asa discutati serios. Tacerea si timpul nu rezolva nimic bun, spun asta din proprie experienta.