| cristeaalexandra a întrebat:

Nu reusesc sa il pe fostul meu prieten oricat as incercasad. Este mereu prezent in inima mea.Nu este secunda, minut sa nu ma gandesc la elsad.Imi este dor de toate clipele petrecute impreunasadimi este dor de elsadimi este dor de tot.Nu ma pot impaca cu ideea ca pana mai ieri eram de mana, ne iubeam si astazi trecem ca 2 straini unul pe langa altul pe stradasad.
A fost primul meu prieten,am pus suflet,am investit si el doar si-a batut joc de mine si cu toate astea eu inca mai tin la el chiar daca mi-a facut mult rausad.
Cum sa reusesc sa il uit? simt ca numai potsad.Il vad si zilnic, sta la 3 curti mai incolo de curtea measad.
Ce sa fac?sad
Este adevarat ca prima iubire nu se poate uita niciodata?

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Da, este adevarat ca prima iubire nu se uita niciodata, insa asta nu inseamna ca o sa simti toata viata ceea ce simti acum. Normal ca fiind primul baiat din viata ta, tot timpul va exista o legatura si vei avea anumite sentimente cand te vei intalni cu el. Iar acum, stiu si te inteleg perfect, imi dau seama cat iti e de greu, dar trebuie sa treci peste. Cand iti aduci aminte de el si simti cat iti lipseste, aminteste-ti de tot raul pe care ti la facut, de cat de mult te-a facut sa suferi, gandeste-te ca e mai bine asa si ca la un moment dat o sa gasesti un baiat care o sa te merite, care o sa stie sa se comporte cu tine, care o sa te iubeasca cu adevarat si care ar face orice pentru tine, ca sa te faca fericita. Abia atunci o sa-ti dai seama ca ai facut cea mai buna alegere ca te-ai despartit de el. Din cate am inteles abia v-ati despartit, deci acum probabil o perioada o sa-ti fie mai greu si nu o sa prea poti sa faci nimic ca sa-ti treaca, dar cu timpul o sa vezi ca totul o sa se rezolve. Iesi cu prietenii, distreaza-te, chiar daca nu iti vine si nu prea ai chef, fa-o, asa mai uiti, chiar si pentru putin timp. O sa vezi ca in scurt timp totul o sa fie bine, o sa treaca si perioada asta si pana la urma o sa te obisnuiesti, si o sa vezi ca ai facut o alegere buna. Sunt mii de baieti care te-ar aprecia mult mai mult. Odata ce te-a facut sa suferi, e clar ca nu te merita. Bafta;*

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici o iubire adevarat nu se uita niciodata, dar dupa o iubire adevarata incheiata, reusesti in 2-3 ani sa te indragostesti din nou. Primele 8-10 luni sunt foarte greele, exact cum descrii tu, dar dupa aceea se mai amelioreaza si te trezesti, dupa peste un an ca trec cateva ore in care nu te-ai gandit la el si timpul tot creste, asa incat dupa 2-3 ani de zile iti dai seama ca nu mai ai nici un sentiment si ca esti pregatita sa iubesti din nou.

| LeontinAndrei a răspuns:

Nu reusesti sa il ce pe fostul? Sa il uiti? Simplu... iti voi trimite si tie un exercitiu pe privat pe care il poti face cand doresti tu si care te va ajuta sa treci peste aceste sentimente. Nu este un exercitiu greu, nu necesita decat putina imaginatie si asta este tot. Nu exista efecte secundare sau riscuri. Daca doresti sa-l incerci il vei gasi la Mesaje.

O seara placuta.

| LovellyAngel a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Spune-mi-l si mie te rog, chiar am nevoiebig grin

| LeontinAndrei a răspuns (pentru LovellyAngel):

Ti-am trimis pe privat exercitiul si daca ai intrebari sau daca te mai pot ajuta cu ceva gasesti acolo si id-ul meu. Totusi am uitat sa mentionez faptul ca in cazul in care sentimentele au tendinta de a reveni poti aplica din nou acelasi exercitiu pana cand subconstientul tau se va obisnui. Exista posibilitatea ca tusa fii una din acele persoane la care acest exercitiu sa dea rezultate dupa prima incercare sau, in cel mai rau caz, undeva in aproximativ o saptamana daca este facut cum trebuie. Tin sa mentionez faptul ca persoanele cu care am lucrat nu au avut nevoie de mai mult de o saptamana cu acest exercitiu de a trece peste acest gen de problema.

O zi placuta iti doresc.

| IsJustMe007 a răspuns:

Mda...te inteleg.Asta inseamna sa suferi din dragoste si cred ca toti am trecut macar o data prin asta daca am iubit cu adevarat.Nu exista un "remediu" pentru asta tot ce putem face este sa lasam timpul sa treaca, sa gasim noi iubiri si noi povesti de dragoste.Stiu ca acum iti este foarte greu dar cu timpul o sa iuti de el pentru ca nu poti sa stai toata viata gandindu-te la el iar el nici sa nu mai stie cum te cheama! Tine minte, viata merge inainte!

| neutrino a răspuns:

Este tare adevarat. Accepta realitatea, ce-a fost a fost si nu mai poate fi.

| Ariana21 a răspuns:

O sa te maturizezi si o sa il uiti happy timpul rezolva totul