| Alexandra00123 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac! ..de 2 zile sunt deprimata.n-am chef de nimic si nu pot face altceva decat sa ma gandesc la el. avem aproape 2 ani de zile de cand umblam unul dupa altul si tot nu-i cu doamne ajuta sa fim impreuna..cu vreo 2-3 saptamani in urma am incercat sa o luam de la capat,dar iar nu a mers. mama nu-mi permitea sa ies si am renuntat, cu toate ca il iubesc. de atunci nu am mai vorbit cu el. s-a suparat pe mine. si mi-a zis ca o sa-mi para rau dar va fi tarziu. (( nu-mi pot gasi linistea cand ma gandesc ca nu mai vrea sa ma vada. nu pot vorbi cu el pentru ca e la armata. ma tot gandesc o sa ma ierte pentru tot, pentru ca i-am ranit sperantele si sentimentele?!

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Alexandra, baiatul care te iubeste si te merita cu adevarat te asteapta si un an si doi si trei, din moment ce nu e cu tine atunci cand ai mai mare nevoie de el nu stiu de ce mai vrei sa te ierte, tot ce ai tu nevoie este sa vorbesti cu cineva despre ce te doare o persoana cu care poti sa ii spui orice si sa iti spuna totul va fi bine. Cheers.

12 răspunsuri:
| TheBlackEmo a răspuns:

Viata e dura dar din pacate merge mai departe, insa daca te iubeste nu se va supara pe tine te va ierta

| SyndicateX a răspuns:

Daca in 2 ani de zile nu ati reusit sa legati o relatie frumoasa inseamna ca nu va potriviti, e normal ca mama ta sa nu te lase sa iesi daca ai o varsta sub 18 ani, te asigur eu ca parintii tai iti vor binele si daca iti gasesti un baiat care sa te merite iti va permite a iesi cu el

| crack123 a răspuns:

"Dar nu pot sa-l uit..am incercat de mai multe ori.(("

Cum vine asta? Hai sa ma gandesc cat pot de tare la el, poate-l uit? uitarea vine in timp... poate dura destul de mult, acum eu nu stiu ce varsta ai, dar banuiesc ca nu foarte mult, din moment ce mama ti-a interzis sa-l vezi... cine stie, poate iti face un bine

Pentru toate e sfarsitul lumii cand "iubesc" si nu pot sa isi implineasca iubirea, vor veni si altele tongue

| sergiu1s a răspuns:

Lasa-l dac nu e langa tine si treci peste clipele aste mai greu dar vei uita repede si nu vei regreta

| Alexandra00123 explică (pentru sergiu1s):

Dar nu pot sa-l uit..am incercat de mai multe ori.((

| Retardatus9000 a răspuns:

Ce incurcatura...

| Retardatus9000 a răspuns:

Culcate cu el

| Mangafa a răspuns:

Daca te iubeste te va ierta insa tu gresesti ascultand de mama ta problema cu parintii, nu se termina niciodata. nu mama ta traieste cu el. Incearca sa vb cu ea(daca nu e prea tarziu), si explica-i ce si cum, banuiesc ca esti suficient de matura sa stii ce vrei de la viata tahappy Vb cu mama ta, sau cu cine nu este de acord, si clarifica situatia dupa ia legatura cu el. si povestestei tot. Daca te va iubi, va intelege si te va ierta, ca sa nu mai spunem ca se poate lasa cu happy end happy Bafta!

| Alexandra00123 explică:

Multumesc pentru raspunsurile voastre. :*

| danutzalove a răspuns:

Stiu cum este, incearca sa iei intai pastile magneB6 sa te linistesti, si dupa aceea ganseste limpede ce vrei de la el, scrie-i scrisoare... daca chiar il iubesti incearca sa ii explici ce s-a intamplat si ca il iubesti, si daca el te a iubit va trece peste, in dragoste trebuie sa si ierti happy

| crysty21 a răspuns:

Pfff ce sa iti spun mai alexandra daca el este in armata nu va merge relatia voastra uite id meu ne ajutam reciproc si eu am nevoie de ajutor crisu_pretty_boy