| Rukhsandra a întrebat:

Nu stiu ce sa fac... fostul' vrea sa se impacam. EL am mai avut 2 relatii dar mi-a zis ca n-au mers si ca nu erau ca mine. A zis ca nu o sa mai repete greselile pe care le-a facut si care ne-au despartit...
a mai bagat-o si p'asta ca mama lui a intrebat de mine si l-a intrebat de ce s-a despartit de mine ca eram o fata buna si ca ma potriveam cu el...
Ce sa fac? Sa ma impac cu el... Eu inca ai tin la el
Credeti ca s-a schimbat? Ca inca mai tine la mine? Sau vrea sa se impace cu mine doar ca sa nu fie singur... precizez ca s-a despartit de tipa aia acum 4 zile ...Si a zis ca era prea fitoasa si cealalta a zis ca l-a mintit si numai o suporta si a fost o greseala (adevarul e ca nu stiu ce vazuse la ea laughing ).

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca in timpul despartirii nu ai simtit lipsa lui si nu ai suferit, eu zic sa nu mai incerci!

Daca s-au intamplat astea, atunci da-i a 2 a sansa.Desi, din propria experienta iti spun ca nu va mai fi ca la inceputstraight face

| VodkaCoca a răspuns:

Asa si fostul meu o baga mereu pe maicasa, ma suna mereu maicasa, cand duce cate o fata acasa maicasa se apuca sa le vorbeasca de mine, X a stat cu o fata asa de draguta numai ca a fost prost si s-a despartit de ea, ca imi mai povesteau fetele.
Depinde si cu ce a gresit, ca poate greseala aia daca va impacati trece, dar daca e ceva mai grav nu va mai fi ca la inceput, iti zic din propria experienta, eu mi-am iertat fostul gresise enorm de mult, a mai durat 2 luni relatia pentru ca ii reprosam mereu greseala nu puteam sa uit etc.
Si daca a mai avut 2 relatii iti dai seama cam ce om e, pentru ca daca te iubea cu adevarat nu se ducea la alta sa il consoleze ca sa te uite!
Poate a lui a devenit obisnuinta cu tine deodata ce zice ca alea 2 relatii nu erau cum a fost cu tine!
Ascultati inima, daca in timpul in care ai stat fara el i'ai simtit lipsa ai suferit, poate merita o a 2'a sansa, doar tu poti sa stii ce e mai bine pentru ca tu stii cu ce a gresit si cat e de grava greseala pentru care va'ti departit. :*

| Dan a răspuns:

Draga, depinde de voi doi cum vreti sa va impartasiti relatia voastra.Noroc in dragoste si atentie mare!

| Miha a răspuns:

Pai noi nu prea avem de unde sa stim ce mai are baiatul ala in inima pentru tinehappyDar daca mai simte ceva"? Din pacate noi fetele suntem acelea care trebuie sa dam sanse si sa iertam baietii... dar ce sa facem? Daca tu crezi ca mai simti ceva pentru el atunci de ce nu ai putea sai dai o sansA?
Dar nu fa doar pentru ca noi iti dam sfaturi fa-o pentru ca asa simti si asa iti zice inimawinking
pace:]

| georgegs a răspuns:

S-a.despatit.de.tine.de.doua.ori.cum.mai.poti.sa.il
. ierti? raspun:nu

| georgegs a răspuns:

Ti-am.mai.spus.asta

| Just a kid a răspuns:

Chiar daca poate o sa primesc stupid nu-mi pasastraight face
eu i-am iertat multe pr meu(neam desp de 4 orioh go on.prima data zicea ca nu ma mai iub ca sia frecat 8 luni dupa curu meu:-

| cristina a răspuns:

Buna
sincer e foarte greu pentru cineva sa se schimbe
toti baietii sunt la fel niciunul nu merita nimic.
daca te iubea si el cu adevarat nu mai incerca sa se combine cu altele ca de fapt a facut chestia asta ca sa-ti arate tie ca poate sta si cu altele. ori a vrut sa te uite.
odata ce el a ajuns sa stea cu altele. nu stiu exact daca mai merita o sansa
si eu trec printr-o situatie asemanatoare e foarte greu ce sa facem
baietii sunt baieti
toti sunt la fel si nu merita nimic. rareori se gaseste un baiat care sa meritestraight face
acum totul depinde de tine daca tu vrei sa se repete din nou fazelewinking iti zic si ai sa vezi singura odata cu un caracter acel baiat nu se mai schimba nici daca jura ca se va schimba. ramane acelasi doar la inceput va fi un pic diferit si dupa va reajunge la obiceiurile luiwinking
off offstraight face te astept si pe la mine cu niste raspunsuri pe la ultimele intrebari. ca si eu am nevoie de niste sfaturi. grea dragostea asta. mai bine sa lasam noi sa se aranjeze totul dupa cum vrea destinul. sa nu-l fortam. pup si succes
gandeste-te bine... mai tarziu va mai exista certuri pe chestia asta daca tu sti ca poti trece si vei lasa de la tine. atunci...
:*

| AlndChocolate a răspuns:

Asa fac toti baietii.Nu le place cu una, ia alta si tot asa si dupa aia vede ca prima a fost mai bina decat cealalte.Cum vine asta?!
Nu fi tu bataia lui de joc. Poate ca nu a fost o greseala sa fii cu el, dar daca vrei sa i mai acorzi o a2a sansa, eu cred ca vei fi dezamagita, sau poate ca nu.Inima ta simte ca ce vrei sa faci. Uite daca va impacati, daca mai repeta greselile pe care le-a facut, inseamna ca a fost doar o pierdere de timp si nu mai trebuie continuat.Succes;*

| steluta_7203 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mai incerci odata sa fii cu el.

| Gabbitzu a răspuns:

Iti spun sincer Ascultati Inima, nu trebuie sa primesti un sfat de la alti Daca tot ai spus ca a mai avut 2 relati si ti-se pare destul de mult ok dar sunt alti care au relati si mai mult de 2 cum a spus si Fredie Gandeste te bine la motivele pentru care v ati despartit Daca tineau de caracterul lui si anumite defecte dar sti vorba aia omul se mai schimba cand observa caci greseste in viata Si partea cu parinti, stiu cum e, mi-s-a intamplat si a fost sa fie, acum ca a trecut ceva timp am realizat asta vrei sa patesti la fel? adica sa fiu mai exact si eu ma despartisem de prietena mea, cum a aflat mama mea cum ma batea la cap cum ar fi de ce, cum, nu e posibil asa ceva si sa fiu sincer acum imi pare rau ca nu am re-aduso in viata mea, asa si tu, poate ca ai tai nu se baga dar un prieten tot se va baga si te va intreba sau va bate apropo de tine, asta o sa te marcheze, adica daca ai tinut cu adevarat la el si nu il ierti mai tarziu auzi ca e cu alta etc, Sper sa ma intelegi tu, ASCULTA-TI INI-MA SI FA CEEA CE CREZI CA ESTE MAI BINE SUCCES

| noName_8681 a răspuns:

Dar de ce v-ati despartit?

| Fredie a răspuns:

Buna. Mai, stii ce se spune despre ciorba reincalzitahappy Nu mai are acelasi gust ca atunci cand e proaspata. Serios acum, numai tu singura poti sti daca e ok sau nu sa faci acest pas. Gandeste te bine la motivele pentru care v ati despartit. Daca tineau de caracterul lui si anumite defecte, eu ma indoiesc ca e adevarata povestea cu s a schimbat, samd. E doar un text bun pentru a te aduce pe tine din nou in patul lui, nimic altceva. Eu am ajuns de mult timp sa constat ca oamenii nu se schimba decat in situatii cu adevarat extraordinare, dupa anumite experiente care ii fac sa se apropie de finalul vietii sau ceva de acest gen. Altfel isi pastreaza caracterul cu care au pornit in viata, bun sau prost. Bye.

| Liviu3478 a răspuns:

Poate nu are experiente in relatii si dorea sa vada si cum se comporta alte partenere si si-a dat seama ca nicaieri nu e mai bine ca langa tine.
Daca inca mai tii la el zic ca ar trebui sa accepti sa va impacati.
Si au vazut ca te-a sunat si soacra,hee hee hai ca-i belea crede-ma.

| Courtney4you a răspuns:

Daca nu risti, nu castigi.Mai da-i o sansa, vezi cum e si daca nu merge ii dai "eject"laughingSucces:*