| Albãstriţaxx a întrebat:

Nu stiu ce sa fac.
Plac mai multi baieti deodata oarecum, nu stiu
Cand vorbesc cu unul simt ceva anume pentru el, cand sunt cu celalalt simt ceva pentru el.
Fac asta de cand am suferit mult pentru "prima mea iubire", de atunci nu mai pot avea sentimente stabile.
Pe care sa il aleg? Sau pe nici unul? Ce sa fac? Nu stiuuuu...

6 răspunsuri:
| elleme a răspuns:

Buna! :*
Nu esti singura in aceasta situatie, este normal sa iti placa de mai multi baieti daca sunt draguti laughing In acest caz, nu cred ca e vorba de sentimente ci de atractie fizica. Iti dau un sfat: poti vorbii cu fiecare dintre ei si sa le dai un pic impresia ca ii placi, asa sunt mai multe sanse ca cel putin unul dintre ei sa te placa reciproc si de ce nu, poate ajungeti si la o relatie.Usor usor o sa vezi ca te indragostesti si mai rau de el si o sa ajungi sa ai sentimente si nu o sa te mai gandesti la altii. Cel putin asa nu ai nimic de pierdut, pe cand daca vorbesti cu unul e posibil sa nu te placa si o sa fie si mai rau dupa. Ai grija sa faci alegera potrivita! :*

| Mussette a răspuns:

Limiteaza-te la unu. Ori la cel care te iubeste cel mai mult, asa vei avea siguranta, ori cel care te atrage cel mai mult, sau cel care iti ofera stabilitate.
Am avut si eu sentimentul asta dupa o iubire mai intensa, doar ca nu umblam cu mai multi odata. Aaveam perioade mai scurte, dar cu cate unu. Ca sa nu am timp sa ma implic sentimental. Doar ca acum am lasat sentimentul asta in urma.

| Floricikmov a răspuns:

Incearca sa alegi doar unul dintre ei nu pe toti. Cantareste fie clipa si vezi care ti se potriveste cel mai bine. Succes! O zi frumoasa!

| Torres92 a răspuns:

Toti par interesanti laughing)
Mda
Vezi sa nu cazi in extrema cealalta, sa fii curva lor cu tot respectul...happy
Si noi baietii suntem la fel
Dar stii cum e...
cand un baiat place, si umbla cu mai multe fete e gigolo
Cand o fata, place si umbla cu mai multi baieti deja e curva...
Alege unul, si iubeste l sincer...
In rest..Relax

| AndreyBorona a răspuns:

Eu zic sa mai stai odata cu ei si citeste-i bine, incearca pe cel care pare ca te iubeste mai mult, nu e chiar greu sa-ti dai seama, dar sa nu il intrebi daca te place de fata cu altcineva cu nu o sa recunoasca, daca alegi pe unul vorbeste si cu celalalt. Bafta!

| Smack88 a răspuns:

Niciunul! ia-ti putin timp singura si pune-ti ordine in sentimente si ganduri.