| AnneMarie78 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac! Am cunoscut un baiat, dragut la prima vedere, dar atat doar. Mi-a cerut nr-ul, i-am dat id-ul pentru ca nu dau chiar tuturor numarul de telefon.Am vorbit si i-am dat si numarul dupa ceva timp.Ne intelegeam foarte bine, dar chiar nu voiam sa pun suflet la asta, nu voiam pur si simplu. Am vorbit sa iesim afara, dar nu m-a sunat. Nu stiu cum sa reactionez, adica ce sa ii zic, deja stabilisem totul, dar ....Nu l-am sunat pentru ca sunt prea orgolioasa poate.Nu stiu, ce sa cred, sau nu stiu de ce ma tot gandesc la asta, la el. Sfaturii cevaa?(Nu am 12 ani )

26 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna m ai asteaptă poate te va suna el in weekend, nu il suna tu să nu pari disperată, dar totuși dacă nu te sună in weekend sună l tu săptămîna viitoare.

| AnneMarie78 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai vreau sa ii arat ca sunt suparata, ca nu stie sa isi tina promisiunile facute. Ce ar trebui sa ii zic, sigur ma va baga in seama pe mess sau facebook?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AnneMarie78):

Spune i că tu i ai dat datele tale de contact crezînd că el este un băiat de cuvînt, si că asteptai un semn de viată de la el.

| AnneMarie78 explică (pentru CristiDinBucuresti):

O sa tin seama de sfatul tau.Multumesc mult.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AnneMarie78):

Succes

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Am răspuns cum m am priceput eu, dacă nu e bine să nu facă, nu o obligă nimeni, fiecare om interpretează cum îi convine, dacă eu am rationamente idioate, datii dumneavoastră soluții.

| AnneMarie78 explică (pentru ab7ra7xa7ss):

Pai nu, si el ma suna mereu, dar tocmai atunci cand trebuia nu a facut-o.

| AnneMarie78 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e nimic gresit in raspuns, fiecare are parerea lui.Multumesc foarte mult.

| h3r a răspuns:

Nu 12, ci vreo 15...
Întreabă-l ce s-a întâmplat și discută cu el. Dacă nici macar n-o să-ți răspundă la mesaj, atunci îl lași în măsa.

| AnneMarie78 explică (pentru h3r):

Asta am facut, a decurs foarte bine.

| h3r a răspuns (pentru AnneMarie78):

Ok.
Acum să trecem mai departe.
Nu mai ai ce vorbi cu el, tu ți-ai arătat interesul.
Nu contează că-ți răspunde. Trebuia să te anunțe.

Nu e vorba ca s-a anulat întâlnirea, ci contează modul în care a făcut-o. E un nesimțit și vei avea de suferit pe urma lui.

| AnneMarie78 explică (pentru h3r):

Pai par foarte nepasatoare. Faza e ca cu o zi inainte daca nu ii dadeam eu mesaj nici nu cred ca ma baga in seama i-am zis sa ma sune cand iese de la scoala, dar nu a facut-o. Nu vreau sa pun pic de suflet, dar nici nu vreau sa se intample fara voia mea.E alegerea lui ce va face, putin imi pasa, inca nu inteleg dc tot ma gandesc la asta mereu?:O

| h3r a răspuns (pentru AnneMarie78):

Ba nu pari! Pari chiar prostuță și te joacă!
Tu nu vezi că nu îți dă atenție așa, ne-oficial...ce să mai zici pe timpul relației, dacă e șansă pentru relație?!
Înțelege că nu vei avea nimic de câștigat că te iei după capul tău și încerci să lupți și pentru el.
Nu se poate așa ceva.

Nu te mai gândi la nimic special, ci doar la faza de azi( asta când vine vorba de sentimente)! Gândește-te că e un nesimțit, mă rog, ești un nimeni pentru el, așa că n-are rost să-ți bați capul.

Vei avea de suferit, repet.

| AnneMarie78 explică (pentru h3r):

Multumesc foarte mult.Mereu am incercat sa par tipa dura care nu pune botul la oricine, dar poate sunt mai sensibila.Nu e vorba de o eventuala relatie, in niciun caz, deja pun capat si a acestei amicitie.

| h3r a răspuns (pentru AnneMarie78):

N-are treabă sensibilitatea! Pentru asta...și eu sunt foarte sensibilă. Și tu ești la fel.
Dar, trebuie să înțelegi și să înveți că astfel de gesturi nu ți le face o persoană pentru care contezi. NIci măcar cavaler nu este.

Cel mai bine este să pui punct! Fără să mai zici că ți-a părut bine.

| AnneMarie78 explică (pentru h3r):

Asa e sigur, nu voi continua asta. Normal ar fi fost omonesc sa de-a un mesaj,, Nu pot sa vin,,, multumesc mult pentru tot.

| h3r a răspuns (pentru AnneMarie78):

Da, dar nu l-a dat.
Și nu înțeleg ce mai stai la discuții cu el!?

Hai, fă-o acum și nu-l mai lăsa altădată să intre în vorbă cu tine!
Ai grjiă de „tu"!

| AnneMarie78 explică (pentru h3r):

I-am zis deja. Nu mai are rost sa imi de-a explicatii

| h3r a răspuns (pentru AnneMarie78):

Așa să fie.
Să nu trișezi!

Ai grjiă de tine!

| AnneMarie78 explică (pentru h3r):

Multumesc

| BogdanBGD95 a răspuns:

Mi se pare mai ok sa ii spui ca esti suparata pe el si apoi sa lamuriti totul, decat sa lasi orgoliul sa va conduca si sa nu mai vorbiti deloc. Mi se pare stupida orgoliul asta, chiar daca sunt posesorul unuia chiar foarte mare...

| waa a răspuns:

Vezi daca te cauta, daca te mai cauta inseamna ca a fost o mica eroare, daca nu... poate i-ai dat prea multa atentie si nu mai e atras de tine.

| AnneMarie78 explică (pentru waa):

Mi-a zis el mi-e ca daaca nu simt nimic pentru el sa ii zic pur si simplu ca sa stearga numarul`l meu.