| AnneMarie78 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac! Am cunoscut un baiat, dragut la prima vedere, dar atat doar. Mi-a cerut nr-ul, i-am dat id-ul pentru ca nu dau chiar tuturor numarul de telefon.Am vorbit si i-am dat si numarul dupa ceva timp.Ne intelegeam foarte bine, dar chiar nu voiam sa pun suflet la asta, nu voiam pur si simplu. Am vorbit sa iesim afara, dar nu m-a sunat. Nu stiu cum sa reactionez, adica ce sa ii zic, deja stabilisem totul, dar ....Nu l-am sunat pentru ca sunt prea orgolioasa poate.Nu stiu, ce sa cred, sau nu stiu de ce ma tot gandesc la asta, la el. Sfaturii cevaa?(Nu am 12 ani )

4 răspunsuri:
| dey11 a răspuns:

Stai liniștită! În general totul are o explicație. Poate a intervenit ceva sau..nu știu. Veți vorbi până la urma, sigur te va căuta. Dacă aveți prieteni în comun te poți informa prin intermediul lor, astfel nu trebuie să renunți total la orgoliu.
Dacă totuși nu poți de nerăbdare, dă-i un sms și întreabă-l dacă a pățit ceva, spune-i că ai rămas îngrijorată căci nu a mai dat niciun semn.

| AnneMarie78 explică (pentru dey11):

Nu stiu, poate a intervenit ceva, dar un mesaj putea sa de-a.As putea renunta la orgoliu simplu, dar nu cred ca ar avea rost, nu am de ce sa risc.

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Sti ceva, poate suna cam dura ce zic. dar ar trebui sa il lsi balta, pentru ca mi se pare ca si el te-a lasatbalta.

| AnneMarie78 explică (pentru ApeleazaLaRaspunsulMeu):

Multumesc,am cerut sfatul vostru ca sa stiu ce sa fac, asta e singura posibilitate.