| deea2940 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac..Am o relatie de aproape 2 ani iar totul era "perfect"pana acum cateva luni. Dintre grupul nostru de prieteni suntem cuplul ce a rezistat cel mai mult, eram apreciati de amici.Acum nu mai e asa sad. s-a schimbat asa de mult.Inainte petreceam mult timp impreuna, imi arata des ca ii sunt draga si ca ma iubeste.In schimb acum,ne vedem mai rar,nu imi mai spune ca ma iubeste,ne certam aproape in fiecare zi, ma minte...El spune ca din cauza mea e asa ca sunt prea posesiva.Ma raneste mult prin ce face si am impresia ca nici macar nu ii pasa.Ma simt asa de singura, el pentru mine este totul ..in fiecare zi plangsad Ce ar trebui sa fac?:-

9 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa luati o pauza gen 2-3 saptamani in care sa nu mai comunicati si sa va mai vedeti deloc.Iar la sfarstul acestei pauze il intrebi cu i-a fost fara tine si de acolo o sa poti sa deduci daca te iubeste. Daca o sa iti spuna ca a fost tare nasol fara tine si i-a fost dor de tine inseamna ca te iubeste clar si comportamentul lui a fost influentat de cineva din gasca, iar daca iti spuune ca a fost bine fara tine probabil si-a gasit pe alta sau nu te mai place.Asta e sfatul meu asta ca sa puteti sa va mai dai o sansa. Daca nu in ultima instanta o sa fie despartirea iar cand o sa isi dea seama pe cine a pierdut o sa-si dea cu pumnii in cap mai devreme sau mai tarziu.

| Anonima264 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine!
Desi daca as fii in locul tau nu as sta sa sufar si as pune punct relatiei!
Asa este cel mai bine pentru tine ca a nu suferi mai mult!
SI daca iti faci griji cum sa il uiti, uite cateva idei:
-Mergi cu prietenii
-Relaxeazate
-Distreazate
-Plimbate!
Succes. sper ca ti-am fost de ajutor!

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Sa nu mai plangi. Nu te merita.

| Possible a răspuns:

Lasa-l sa faca ce vrea, tot la tine va veni.

| deea2940 explică (pentru Possible):

Multumesc mult pentru sfaturi! Sper sa fie totul bine happy

| xRoxănel a răspuns:

Va vedeti mai rar pentru ca nu mai vrea sau e o relatie la dinstanta sau ceva de genul asta?

| Alex30z a răspuns:

Ce raspuns dur... ar trebui sa ii spui cum te simti si vrei sa fie totu ca la inceput...

| deea2940 explică (pentru Alex30z):

Stie cum ma simt dar tot degeaba...Are momente cand ii pare rau ca se comporta asa si se comporta altfel, dar apoi revine.sadSincer nu cred ca o sa mai fie vreodata ca la inceput...

| deea2940 explică (pentru Alex30z):

Cred ca prietenii lui l-au facut sa fie asastraight face Inainte cand petrecea mai mult timp cu mine si mai putin cu ei, era totul bine.Acum e mai mult cu ei...cred ca unii din ei sunt invidiosi ca suntem impreuna si ii baga in cap tot felul de prostii.straight face