| andra_3681 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 6 luni si jumatate. El a fost plecat la mare in acum 2 luni, iar cand s-a intors de acolo s-a intors schimbat. Nu ma mai suna, nu mai voia sa ma vada, etc. Acum cand a inceput scoala am inceput sa ne vedem in fiecare zi deoarece suntem colegi de clasa. Primele doua saptamani au fost groaznice, deoarece el ma ignora, nici macar nu ma saruta si ne certam mereu. Pe mine a inceput sa ma caute un baiat care, cred ca voia sa se combine cu mine, iar intr-o zi cand ne-am certat noi mai tare i-am zi k " altii imi ofera mai mult si ca m-am saturat ". Atunci am inceput sa plang. Cu noi mai erau doi prieteni si la un moment dat prietena mea l-a intrebat daca nu il mai interesez si daca nu ma mai iubeste, iar el a zis ca nu. M-a durut enorm si am plecat impreuna cu prietena mea, iar el a ramas cu un baiat. In drum sprecasa mi-a trimis un mesaj in care imi zicea ca ii pare rau dar asta a fost. Eram hotarat sa nu ma mai impac cu el, iar a doua zi am facut-o pe indiferenata, iar asta cred ca l-a durut deoarece de fiecare in ultima perioada de fiecare data cand ne desparteam eu il sunam plangand si spunandu-i ca il iubesc si ca nu pot trai fara el. La sfarsitul zilei mi-a trimis un mesaj in care m-a intrebat daca vrea sa vorbesc cu el. Atunci eram pe punctul de a zice nu, dar m-am razgandit si cand am ajuns langa el m-a luat in brate. Eu l-am respins initial, dar cand l-am auzit ca ma roaga sa il iert si ca imi zice ca nu poate sta fara mine nu am mai rezistat. De atunci de poarta as pute spune chiar mai frumos decat la inceput, dar au trecut doar doua saptamani. In plus aseara mi-a zis ca a cam venit vremea sa mai avansam in relatie deoarece isi doreste foarte mult, iar eu i-am zis ca da. Treaba e ca eu sunt virgina si mi-e teama ca se poarta frumos doar pentru ca a pierdut aproape 7 luni si nu s-a consumat nimic. Mi-e teama ca dupa aceea se va schimba din noi si se va purta urat. Nu stiu ce sa fac, va rog ajutor!

18 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sincer gandeste-te bine ce faci, ca sa nu regreti mai tarziu, daca el s-a purtat asa cu tine, a spus ca nu ii pasa de tine si te-a facut sa suferi, nu cred ca te merita, daca te iubea cu adevarat se purta frumos cu tine...acum se poarta frumos pentru ca crede ca te va convinge sa o faci cu el, dar nu te lasa, daca tine la tine te asteapta el in plus 7 luni nu e chiar exagerat de mult, eu am fost cu fostul prieten un an si tot nu am cedat, in plus nu s-a purata ca acest baiat de care spui tu, eu iti urez bafta si nu te lasa convinsa.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mai stai virgina o vreme, nu o sa iti para rau. Ai sa vezi ca daca il refuzi peste 2 luni nu te va mai vrea. Si daca nu il refuzi, tot la fel va face si vei suferi mai mult. Si-a dat seama ca esti slaba in fata lui, iar el nu e la fel fata de tine si doar vrea sa profite. Inca nu e momentul tau si daca te grabesti risti sa iti para rau. Mai stai nu pic asa si vezi daca e cazul...de ce atata graba?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mai asteapta! nu te culca inca cu el...se vede ca e neserios si poate ca de aia mai asta cu tine, doar pentru asta...si e foarte posibil k dupa ce obtine ce vrea sa iti dea papuciiwinking deci mai bine ai grija...

| liz23 a răspuns:

Daca analizezi un pic situatia la rece, iti vei da seama singura ce ai de facut. El la un moment dat si-a schimbat atitudinea fata de tine, te-a facut sa plangi, te-a ignorat, a spus fata de alte persoane ca nu mai simte nimic pentru tine...si acum va impacati, iar la putin timp vrea sa avansati relatia.Trage linie strict in compotamentul lui fata de tine si iti vei da seama ca nu merita deloc atentia ta. Daca tine la tine nu va gandi niciodata ca a pierdut nu stiu cat timp langa tine...nu ai cum sa-i spui pierdere de timp. Iubirea este rabdatoare, nu e pe anumite zile si apoi isi revine...Pana nu accepti tu situatia asa cum este, este posibil sa faci ceva ce vei regreta mai tarziu. Avansezi relatia cand esti sigura pe tine, pe relatia voastra si cel mai important pe ce simtiti amandoi.

| madalicious a răspuns:

Buna!

Sper ca nu ai de gand sa te culci cu el. Daca s-a purtat asa urat cu tine si te-a ignorat, si a spus ca nu te mai iubeste.inseamna ca asa e... vrea doar nitel sex si apoi se poarta iar urat si pleaca.isi gaseste pe alta. Ai sa veziwinking.

| Cryssy a răspuns:

Draga mea... e posibil sa te iubeasca si sa ii para rau. dar e posibil sa nu te mai iubeasca...si sa vrea doar sa se culce cu tine.Gandeste-te foarte bine daca intr-adevar tii la el, analizeaza-ti foarte bine sentimentele, gandeste-te daca vrei cu adevarat sa te culci cu el.gandeste-te daca mai vrei sa fii impreuna cu el...Mult succes in alegerea hotararii corecte...kiss

| marsy a răspuns:

Nu o face. ca o sa ai de SUFERIT. mai ales ca sinteti colegi de clasa. o sa-l vezi zi de zi. nu cred ca v-a dura mult. El stie ca il iubesti. si de asta te-a intors repede linga el. asa cum te-a intors. asa si ve-i pleca. Pina cand stai cu el. vezi ce zice. daca iti cere. lasa-l! pup.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Ai grija, pentru e foarte clar ceea ce vrea. De ce crezi ca s-a impacat asa de repede cu tine?
E posibil ca dupa ce o sa o faceti, sa se termine totul .so.ai grijahappy

| yuli10 a răspuns:

Mai asteapta, parerea mea.
pare cam ciudat ca a zis ca nu mai vrea sa fie cu tine si ca nu te mai iubeste si apoi cand v-ati impacat a propus imediat sa avansati in relatie. cum ai spus si tu, probabil simte ca a pierdut 7 luni degeaba si acum vrea totul ca sa poata sa o termine de tot.
ai zis ca sunteti colegi de clasa, dar m-ar fi interesat daca te referi la scoala generala sau la liceu big grin daca e vorba de clasele 5-8, asteapta in continuare ca esti si foarte mica si o sa iti para rau.

| Betty18 a răspuns:

Temerile tale se vor adeveri daca te culci cu eltongue..deci nu o facetongue

succes

| georgiana a răspuns:

...nu ceda doar din cauza faptului ca aveti doar 7 luni impreuna, daca te iubeste asa cum zice el te va astepta, te va intelege...si apoi trebuie sa fii sigura ca nu este ultimul lucru pe care si-l doreste de la tine! si nu il mai suna la telefon sa-i cersesti iubiresad. te ucizi singura...nu merita sa plangi!

| Dara a răspuns:

Din cate imi dau seama el stie foarte bine ce vrea: sa te bage in patul lui. Tu imi pari foarte nehotarata. Desi iti dai seama ce te asteapta daca ii cedezi, continui sa ii dai atentie.
Trimite-l unde a intarcat mutu' iapa si cauta-ti un baiat care sa te respecte, sa tina la tine si sa se poarte frumos tot timpul nu doar cand vrea ceva de la tine. Si, foarte important, sa nu caute sa profite de tine, de sentimentele tale.
Esti fata desteapta, nu te lasa pacalita de un nemernic!

| planningmanager a răspuns:

Nici nu te gandi!
Daca bine calculez, tu ai fost cu el cam 3 luni, dupa care a plecat cam de 2 luni la mare, dupa care nu ati mai povestit. Scuza-ma, dar 3 luni sunt fix vax. Asta umbla sa-si vada de interes. Daca ai fi avut la indemana Manualul Seductiei pentru barbati, ai fi vazut ca este bine explicat comportamentul lui.
Am citit acolo o chestie care m-a lasat masca: "vrei sa nu mai treaca femeile pe langa tine? te-ai saturat sa fii singur sau SA TE MULTUMESTI CU FEMEI URATE SAU BANALE?". No, desi sunt sigura ca nu are motiv, in ochii lui tu nu esti o femeie pe care sa si-o doreasca si sa o considere interesanta/frumoasa. Asa ca la ce sa-ti bati capul? Un sut in fund si altul, ca ai vreme! Sa-si muste in pumni sau sa-si caute alte femei interesante/frumoase, sa-si ia suturi in fund de la toate si sa se intrebe de ce nu are succes.
Stii ce mai cred eu? Ca vreo 2 luni a incercat cu alta, dar nu i-a mers. Acum se intoarce la tine, da' de - da' de i-a iesi macar o partida de sex, acolo.
Invit barbatii sa posteze aici, ca nu de sfaturi de la femei ai tu nevoie acum. Dar orice barbat va posta asa cum am facut eu acum.
Head's up! P... le sunt destule iar dragostea e din e in ce mai rara in zilele noastre. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te culca cu el! Doar asta mai vrea de la tine! Imi pare rau dar nu te mai iubeste si nici tu nu ar mai trebui sa o faci! Omul de care te-ai indrgostit acum 7 luni nu mai exista! Considera ca a murit! E mai bine asa! Vrea doar sa isi bata joc de tine! Cunosc zeci de cazuri ca al tau! Ii rup piciarele daca il prind! Eu am asa patit-o si am meritat laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fatuca sa nu iti treaca prin cap sa te culci cu el...sigur dupa aia o sa te lasa balta si o sa te considere un alt "trofeu" ca asa-s tatzi baietii...ratati sa...sa nu mai continuam, oricum Succes! a si inca ceva in locul tau l-as lasa eu balta si i-as da o palma pentu ca a profitat de sentimentele tale...in fine.vezi ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt eu andra. Vreau sa mentionez ca suntem colegi de clasa la liceu. In clasa a 10-a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey...buna...eu am 19 ani juma...si...crede'ma ...nu m-am grabit deloc sa'mi incep viata sexuala... daca el intr-adevar tine la tine... te va astepta... daca insista...fi u cea care ii pune conditii...joca jocul lui. dar cu regulile tale.crede'ma... poate ca e prea devreme sa'l iubesti...si...daca el te'ar iubi cu adevarat.nu ar gresi att...pentru ca atunci cand iubesti.nu faci persoana de langa tine sa sufere... take care...:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mentionez ca sunt in clasa a8-a