| Primo a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac! Sall asta e mica mea poveste... Am cunoscut acum 2 ani o fata eu sunt ortodox ea penticostala ( religia nu e o bariera pentru mine as fi bucuruos sa fiu cu ea chiar daca ma duc la religia ei ) dar parintii ei nu ma accepta. In vara aceasta e posibil sa o trimita la liceu in Anglia acolo e un baiat cu care ai ei ar vrea sa se casatoreasca. Eu o iubesc enorm simt ca mi se rupe sufletul, simt ca imi explodeaza plamanii de la atat presiune. De cand am aflat ca o sa plece nu mai am nici un chef de viata, ma simt pierdut fara ea. Am vb si cu ea si imi spune ca indiferent ce va fi ea se va intoarce cand va implini 18 ani in Romania (gen peste 2-3 ani ) dar nu stiu ce sa cred, stiti ce se spune " ochii care nu se vad se uita " si imi e frica. Parca ceva imi mananca din suflet. Ce pot face?
imi cer scuze daca am scris aiurea...

Răspuns Câştigător
| Disstrict a răspuns:

Vedeti de la asemenea oameni ca voi au plecat razboaie in trecutul indepartat. Religia= manipulare. Sunt mai multe secte care va insereaza in capsorul vostru micut ca alta secta NU E BUNA.Reguli tampite ...gandire de turma tampita. Nu conteaza religia conteaza persoana. Nu am catalogat pe nimeni dupa religie nici nu am urat caci face parte din alta secta. Sincer sa fiu religia nu "uneste" ci destrama. ii separa pe oameni ii alunga si mult mai mult ajung si sa faca in asa fel ca "persoanele" sa se urasca reciproc. penibil ca luati parte la asemenea teatru in care voi sunteti marionetele...trezitiva la realitate oameni nu mai bagati de seama religia bagati de seama caracterul modul de a gandi si intelegerea(punctele comune) a unei persoane care vrea sa lege o legatura cu voi.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ce copil ești... S-o crezi tu că nu contează religia! Cei din cultul penticostal sunt extrem de „convingători" - ea va face ce i se spune, niciodată ce vrea (deși poate avea uneori senzația că ea decide - e falsă, e doar LĂSATĂ să facă anumite lucruri, dar cu o limită și mereu supravegheată). Iar ca tu să te convertești la credința lor, doar pentru o bucățică de c...arne, nu cred că e cazul.
Mamă ce palme o să-ți mai tragi singur peste vreo treizeci de ani, dacă nu reușești să te rupi de relația asta toxică...

| mihai69 a răspuns:

Să nu cădem în extrema cealaltă! nu am fi atunci cu nimic mai buni decât ei. Trebuie doar izolați.

| ywar a răspuns (pentru mihai69):

Da, dar cineva din familia mea o inteles ce inseamna astia... Nu s-o convertit dar o "silit-o" sa vanda niste pamant ca sa isi ridice casa de adunare. Stiu ce inseamna jigodiile astea si crede-ma ca as fi capabil de jar daca s-ar putea!

| neutrino a răspuns:

Ai incredere in ea si iubeste-o in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va puteti vedea zilnic pe net cu web cam, pe facebook etc. Daca ea te iubeste restul numai conteaza, se va intoarce. Pana una alta, invata ai tu engleza ceva mai bine(nu se stie niciodata cand te vei muta la ea si ai nevoie sa te descurci cu limba engleza). 2, 3ani trec repede. NU UITAbig grinOAR AZI NU E MAINE! asa ca spor la treaba si nu iti pierde speranta.