| alexyutza a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine dar ma simt pe zi ce trece tot mai trista.Imi vine sa plang si trebuie sa ma abtin ca sa nu vada nimeni ca is trista.Ma aflu intr-o melancolie totala.Nu stiu ce sa mai fac!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, astenia de primavara... poate treci printr-o perioada nu tocmai buna; daca esti in perioada adolescentei atunci e normal ca oricine mai trece prin astfel de stari, cand nu ai chef de nimic, plangi din orice sau asa fara motiv, esti mai mereu trista si fara vlaga.Eu zic sa iesi, sa te plimbi, sa faci diferite activitati care sa iti placa, fa-ti cat mai multe prietene, poate chiar un iubit, vezi tu... fa activitati care sa iti placa, nu te inchide in casa, nu te interioriza.

| Crisu_8081 a răspuns:

Astenie de primavara. O sa treaca! Iesi in parc cu prietenii sau o vecina cu sau fara role/bicicleta. Miscarea si aerul proaspat te pot ajuta.Mananca fructe, dulciuri(insa cu masura) si vei vedea ca alimentatia si miscarea au efect asupra psihicului.

Răspuns utilizator avertizat
| Dodolo a răspuns:

Asculta asta http://www.youtube.com/watch?v=PflEKe7slX8 si eu am fost exact asa
sa nu iti povestesc cum tanjam dupa ciocolata, pe mine ma ajuta ciocolata
oricum asculta muzica ritmata vesela depinde si de genul pe care il asculti :D

Răspuns utilizator avertizat