| lilboutique a întrebat:

Stiti cum e sa iti doresti sa obtii ceva si sa fii constient/a ca este imposibil? E oribil... Cum sa fac sa scap de aceasta senzatie foarte urata? Imi vine sa plang tot timpul si cu greu ma abtin. Nu stiu ce e cu mine, ma simt foarte rau (nu din punct de vedere al sanatatii). In plus sunt si foarte stresata, cum sa fac sa ma detasez putin de toate, sa uit de tot?sad

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Trebuie sa te orientezi spre altceva, poate nu iti e scris sa ai acel lucru, dar poti avea altele (poate si mai importante) si de abia dupa aceea vei realiza cat de norocoasa esti de fapt!

6 răspunsuri:
| User a răspuns:

Da, stiu cum e:-

| andr33a_5009 a răspuns:

Nimic nu este imposibil

| beba a răspuns:

Stiu cum e sa iti doresti ceva ce pare imposibil, sa lupti si sa iti vezi visul cu ochii! Iti inteleg starea de deprimare insa trebuie sa te gandesti ca optimismul este cheia multor reusite.trebuie sa ai incredere in tine si in puterea ta de a atinge ceea ce ti-ai propus! Tristetea nu va face altceva decat sa te indeparteze si mai mult de ceea ce iti doresti.de ce sa faci un pas inapoi cand poti foarte bine face 2 inainte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu lasi sa treaca viata pe langa tine, dorindu-ti ceva ce e posibil sa nu vina niciodata. Timpul te ajuta sa uiti, incerca sa nu te mai gandesti la acel lucru si concentreaza-te doar asupra viitorului, a lucrurilor pe care iti doresti sa le faci in viata. Traieste-ti viata! Stiu ca in acest moment, iti este greu sa crezi ca intr-o zi, ceea ce iti doresti acum, nu va mai avea importanta, dar va fi asa. Sper insa sa nu plangi o tinerete intreaga, fara sens.
Daca este vorba de un lucru material, gandeste ca cel mai important in viata e faptul ca traiesti, sanatatea si cei dragi, iar daca vorbim despre dragoste, atunci pot spune ca iubirile se nasc si mor, asta e natura umana, trebuie sa accepti lucrul acesta, da-i drumul si priveste spre viitor. Orice lucru urat ascunde ceva frumos si invers. Cu timpul iubirea devine 'matura' as zice eu, vei vedea altfel lucrurile.
Insa andr33a are dreptate in ceea ce spune. Nimic nu e imposibil, doar moartea nu are remediu, insa nu trai cu iluzii!

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Do not be worry-be happy
just smilehappy

| lyss a răspuns:

Sa stii ca si eu am trecut prin asa ceva.esti un pic depresiva, poate chiar un pic mai mult.depinde de starile pe care le ai, daca sunt destul de grave, in sensul ca ai anumite trairi si suferinte care iti perecliteaza viata de zi cu zi, trebuie sa consulti un psiholog.In general trebuie sa fi pozitiva sa te plimbi, sa te relaxezi...