| hhhdhdhdhd a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine in ultimul timp.Sunt deprimat,"suparat", acest lucru fiind obserbat de mine dar si de colegi, parinti, cunostinte. Pur si simplu parca numai am chef de nimic, sunt serios, ma deranjeaza orice gluma orice sunet in plus.Sunt demoralizat, nu stiu unde ma indrept.Va rog ajutati-ma cu sfaturi.
PS:nu s-a intamplat nimic in trecut, vreo despartire sau ceva de genu.

3 răspunsuri:
| Masacven a răspuns:

Nu imi dau seama cati ani ai, dar o fi din cauza varstei.
Incearca si fa-ti o iubita, te va ajuta sa treci peste.
In 2 e mult mai usor.
Cauta prin posturile mele anterioare, in caz ca ai probleme la capitolul asta.
Daca simptomele persista si dupa ce ti-ai facut o iubita, apuca-te de sport/ gaseste-ti un hobby. Asta sigur te scapa.
Bafta!

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Da, fa-ti o iubita ca s-o deprimi si pe ea.

| IamPeterPan a răspuns:

Incearca sa gasesti un lucru care iti place sa il faci, un lucru care te relaxeaza. Ocupati timpul liber cu lucruri vesele, care iti plac. Nu stiu ce varst ai dar pentru copii mici merge uneori urmatoarea chestie. Gasesteti un erou pozitiv, chiar si daca e negativ dar sa fie vesel si inearca sa ii iei partile bune. Stiu ca suna abulic ce iti zic