| deepinside777 a întrebat:

ma simt putin deprimat deoarece trec print-o despartire (am avut o relatie de 1 an jumatate), ma simt foarte singur si abandonat, mai bine zis al nimanui, mi-as fi dorit sa imi gasesc o fata care sa ma iubeasca la fel cum iubesc si eu, adica cu adevarat si sincer. n-am avut norocul asta. ma simt asa singur, chiar de cateva minute am venit afara din parc stateam singur pe banca ca nah. sunt suparat de suferinta prin care trec, parca si mie imi este mila de mine la suferinta prin care trec.incerc din rasputeri sa trec peste dar nu ma pot acomoda sa fiu singur nu-s un baiat rau care sa fumeze sa bea alchool si alte lucruri cretinesti, nu-s eu "pasionat" de asa ceva si niciodata n-am fost dar nu prea imi vine sa cred ca s-a intamplat ce sa intamplat..ma rog. la ce singur ma simt si deprimat ma gandeam poate are chef cineva de o vorba?

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Buna, in primul rand cred ca ai facut primul pas ca sa te ajuti sa ai o stare mai buna. Ai nevoie sa fii inconjurat de oameni care sa te inteleaga si sa iti impartaseasca opiniile, e momentul sa fii langa prietenii cei mai buni si langa familie, ei sunt cei care mereu iti vor binele si vor face orice ca sa te inveseleasca.
Imi pare rau ca suferi dar toti ne lovim de asta, nu-i nicio cale mai usoare sau ruta care sa ocoleasca. Dar are si partile ei bune-ai multe de invatat si despre lumea din jurul tau dar si despre tine. Fa-ti timp pentru pasiunile tale si incearca sa faci ceva ce ti-ai propus de mult timp dar nu ai avut sansa. Acestea sunt "metodele clasice" si poate ti se pare ca raspunsulmeu se invarte printre clisee dar merg, daca iti dai timp si ai rabdare atunci merg.
Priveste partile frumoase: dupa o despartire nu te uiti la defectele ei sau cauti prin telefon mesajele in care va certati, te gandesti la momentele frumoase, cele care au meritat cu adevarat. Daca ai pus atat de mult suflet in fata asta sunt convinsa ca ea merita desi acum nu o vezi asa. E frumos sa iubesti si nu are rost sa te gandesti la clipele amare cand sentimentul asta te face un om mai bun si iti aduce bucurii. Vei mai iubi, chiar mai mult si o vei gasi pe "EA", toate experientele astea doar te pregatesc pentru momentul cel mare. O sa inveti cum sa o apreciezi asa cum merita.
Sper ca te simti mai bine si ca te-am ajutat intr-un fel, succes!

| deepinside777 explică (pentru Alexaaxc):

Multumesc mult, chiar ma simt un pic mai bine happy

| Alexaaxc a răspuns (pentru deepinside777):

Nu ai pentru ce, ma bucur daca te simti mai bine, Paste fericit!

| deepinside777 explică (pentru Alexaaxc):

Multumesc inca odata, paste fericit si tie happy

22 răspunsuri:
| NimenixD a răspuns:

Gândeşte pozitiv. Prin asemenea despărţiri ai să mai treci! Până la urmă vei găsi persoana potrivită şi vei trece cu ea peste toate.
Şi dacă relaţia a fost de 1 an şi jumătate, poate o să vă împăcaţi. Nu se ştie niciodată.
În orice caz, fă lucruri care îţi plac.
Vei reuşi să treci peste, mai mult ca sigur! big hug.

| deepinside777 explică (pentru NimenixD):

Aham, are pe altu deja happy si eu ma gandeam cum de gata are deja pe altu si mo uitat asa repede intr-un an si jumatate chiar cred si sunt 100% ca in ultima saptamana ea deja vorbea cu ala tarf... ce sa zic asta e. Sunt om si eu si am suflet eu, de aceea pe mine aceea finta no sa ma mai aiba niciodata happy

| NimenixD a răspuns (pentru deepinside777):

Dacă deja are pe altul, nu mai fi supărat! Înseamnă că nu te-a meritat. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Exilee a răspuns:

Las-o balta. Macar iart-o, si incerca sa ramai prieten cu ea. Asta in primul rand. Il al doilea rand, fie ca accepta sau nu pentru ca sa ramaneti prieteni, NU o mai baga in seama. Merita tot dispretul.
Veni-va o zi cand se va intoarce roata. Si apropo, este bine sa gandesti pozitiv, sa nu te mai lasi influentat despre toate fetele, ci sa incerci in primul rand sa te axezi pe invatatura. Dupa ce-ai absolvit bac-ul cu brio, vei avea toata viata inainte.

| deepinside777 explică (pentru Exilee):

Neah. nu-s eu cu bacul nul iau din 2 motive. : 1 nu sunt eu asa destept, si 2 nu imi trebuie oricum. oricum jobul pe care il am nas renunta la el pentru nimic doar la asta ma pricep cel mai bine si sincer imi place enorm. mersi oricum de sfat happy

| Cristiann25 a răspuns (pentru deepinside777):

Si mai exact ce lucrezi daca ne poti spune? Fata daca te iubeste si o sa-si dea seama o sa te caute ea.

| deepinside777 explică (pentru Cristiann25):

Sigur nu-i problema, sunt Dj/Producer/Remixer pun muzica la diverse cluburi de la mine din oras si pe la Kiss Fm.

| Cristiann25 a răspuns (pentru deepinside777):

O tocmai bine ca poti sa iesi sa mai uiti de probleme.Cum spuneam daca te iubeste, te cauta.

| SunnyDay88 a răspuns:

Pai mo tu acum ce vrei? sa plangem cu tine? e greu, stiu! dar trebuie sa treci si prin asta. ca sa ajungi la o noua relatie trebuie sa te detoxifici de efectele ultimei relatii. pune mana si descopera te pe tine si fa lucruri care iti fac placere. nu te gandi acum sa incepi o noua relatie ca nu prea esti capabil.
cat despre chef de vorba... n ai prieteni?

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Uito nu te merita si-a batut joc de tine si de sentimentele tale o asa fata nu merita nici pe departe unul ca tine nu au intrat zilele in sac mai sunt fete intr-o zi ai so gasesti pe cea potrivita si eu am avut parte de o asa depresie dar ai sa treci peste deci incearca si tu sa nu mai te gandesti ca is suparat ca nu stiu ce ...gandeste pozitiv si ai sa reusesti sa treci si peste asta big grin

| xCrazyGirl a răspuns:

Nu esti singurul ''deprimat'' laughing

| WhiteLover a răspuns:

Ocupa-ti timpul cat mai mult.joaca-te pe pc,citeste, iesi cu prietenii, nu iesi inca cu altele pentru ca o sa le compari cu ea si iti faci singur rau.fa orice iti tine mintea ocupata, pentru ca daca stai suparat toata ziua vin amintiri peste amintiri si e cumplit. dupa o saptamana opreste-te putin, uita-te inapoi si intreaba-te daca a fost chiar asa de greu sau esti puternic si poti trece peste asta? eu zic ca o sa fi surprins

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Eu am 16 ani. daca vrei sa vb lasa-mi id tau la mesaje..si eu as avea chef de o vorba, si eu is asa deprimat ca tine

| deepinside777 explică (pentru OchiiDinUmbra):

Djbrianbofficial@yahoo.com idul meu

| beebyy a răspuns:

Buna..am trecut si eu prin asta si inca trec, cred ca cel mai usor ar fi sa ai activitati care sa te faca sa uiti, sa nu te mai gandesti, prieteni care sa te asculte. Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva sunt aici happy

| SwweetGirlFuny a răspuns:

Poti vorbi cu mine!

| ruxyycriss44 a răspuns:

Buna, Paste fericit! 1.Ridica fruntea sus! Nu s-aub terminat fetele de pe lume. Daca s-a intamplat ce s-a intamplat nu inseamna ca a venit sfarsitul lumii. Atunci cand lucruri de genul asta se intampla trebuie sa treci peste happy fiecare om isi gaseste perechia. 2. Un lucru stiu sigur oamenii care gresesc unor persoane care tineau cu adevarat la ei ajung sa se distruga singuri. Tu in schimb daca suferi cu adevarat acum mai tarziu vei radia de fericire happy dupa vremuri grele vin cele bune. Tine minte atitudinea pozitiva este de aur. Daca ai chef de vorba mai amanuntita iti dau id-ul meu de mess, bafta multa! :*

| ruxyycriss44 a răspuns:

Id-ul este ruxyycriss44 bafta multa! happy