| anonim_4396 a întrebat:

Nu știu cum să încep dar am 14 ani și aș vrea să îmi încep viața sexuală, totuși, nu mă judecăți fiindcă majoritatea tot pe la 14 15 ani ați început-o. Vreau să întreb care ar fi grosimea medie a unui penis de 14 ani sa știu dacă mă voi face de ras sau nu.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nici lungimea si nici grosimea penisului nu depind de varsta. De asemene NU exista o regula care sa fie exacta si/sau precisa in privinta unui raport procentual intre lungimea si grosimea penisului. Astfel ca un penis de o anumita lungime poate fi : subtire, normal/mediu sau gros. Pe baza studiilor existente a reiesit ca circumferinta medie statistica a penisului agreat de majoritatea femeilor ar fi in jur de 11-12 cm. Date sunt prezentate in mai multe publicatii de specialitate, asa cum reiese si din acest fragment :
,, O altă analiză, publicată în Nature, cita 16 surse din mai multe surse, prima fiind una de acum mai bine de 100 de ani, publicată în 1899. Pe baza datelor extrase din aceste studii, oamenii de ştiinţă au concluzionat că în stare flască, lungimea medie a penisului variază între 7 şi 10 cm, pe când circumferinţa variază şi ea între 9 şi 10 cm. În stare erectilă, lungimea medie a penisului variază între 12 şi 16 cm, pe când circumferinţa este de aproximativ 12 cm.''
https://www.doctorulzilei.ro/......-femeilor/
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat! Majoritatea isi incep viata sexuala in prag de 17- 18 ani. Minciunile pe care ti le spun baietii mari, sunt doar laudarosenie, pentru ca, la 14 ani ai un cuculet mic si nu ai cu ce sa faci sex.

| Emilian65 a răspuns:

Esti prea mic pentru a incepe viata sexuala. Mai bine ai pune mana pe carte sa te pregatesti pentru evaluarea nationala de la sfarsitul clasei a VIII-a.

| Plato a răspuns:

Penis? laughing Asa-i zici tu la puta? De ras te-ai facut deja, nu-ti fa probleme. Hai, fuguta ca la 22 ai stingerea, ia si deseneaza ceva inainte de culcare.

| Passatb6 a răspuns:

Nu trebuie sa iti incepi viata sexuala asa devreme. Succes.