| Adde_5455 a întrebat:

Ce pot face daca am refuzat o relatie cu un baiat dar acum vreau sa fiu cu el? Adica eu il refuzasem pentru.ca.
Eram afara cu o prietena.Si el a sunat-o si i-a zis ca nu mai vrea sa fie impreuna cu ea.Si dupa ce au terminat discutia el m-a sunat si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si i-am spus ca nu pentru ca m-am gandit si la prietena mea. dar acu vrea sa fiu cu el:@@. Ce sa fac? Cum sa rezolv? Oare ce va zice prietena mea? Sfat?
FUNDA.:X

Răspuns Câştigător
| Dedutza_7061 a răspuns:

Eu zic ca nu merita... mai ales daca prietena e o prietena buna!
Baiatu` ori te inseala... ori te face sa suferi... da o prietena adevarata ramane
Dar daca chiar il iubesti vorbeste cu prietena ta inainte sa faci ''pasul'', macar sa stie
Sunt sigura ca tie nu ti-ar placea sa faca asa ceva prietena ta
Si vorbeste si cu el si explica-i situatia
Succeswinking

6 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Cum i-a spus ei o sa-ti spuna si tie Acum tu alegi ce vei face

| OddKidd a răspuns:

Daca prietena aia a ta e prietena adevarata inseamna ca iti vrea binele si sa fi fercita. Daca tu esti fericita alaturi de el nu cred ca v-a zice ceva.In fond.Poate ca nici nu tinea la el asa de mult. Vorbeste cu ea sa vezi cum a fost relatia ei cu fostul.Iar despre el. Spune-i direct ca acum vrei sa fi cu el si gata.Baietii apreciaza asta.Nu-l lua pe ocolitehappy

| JusTMeEmmY a răspuns:

Dati-va intalnire (Tu cu baiatul doar voi 2 ) si pe parcurs vedeti... Daca lui ii place de tine e ok... nu are ce iti face prietena ta, daca iti este prietena adevarata te va lasa sa iti continui relatia FUNDA?

| GumitzaXD a răspuns:

@JusTMeEmmY
Ai o minte de...Barbat.Logic...numai barbatii/baietii se pot gandii la prostia pe care ai zis.o tu.si daca vedeam intrebarea ta mai repede aveam acelasi rasp ca dedutza[aceeasi parere] nu ca JusTMeEmmY. barbatiii[prosti mereu.nu toti]

| BiancaMihaella a răspuns:

Buna:* pai parerea mea este ca ar trebui sa il suni, sa vorbesti cu el si sa ii spui de ce l-ai refuzat si sigur va intelege>:d< poti sa ii spui ca si tu il placi si vrei sa fi cu el dar ai facut asta pentru ca era prietena ta langa tine jh nu vruiai sa o fci sa sufere. ar trebui sa te gandesti la o modalitate de a vorbi cu ea si sa ii explici ca daca nu mai e nimic intre ei f0stul ei prieten poate sa isi refaca viata cu alta fata si aceea poate ai fi tu. sa ii explici ca si tu esti om si ai dreptul sa stai cu fostul ei prieten si daca ea nu a reusit sa isi gaseasca fericirea alaturi de el poate reusesti tu si daca va vede impreuna sa nu se supere. incearca sa ii explici ca mai st baieti si nu se termina lumea la el si nu are rost sa stricati prietenia v0astra pentru un baiathappybig grin. chiar daca va fi nerv0asa si suparata va intelege jh va accepta situatia mai greu dar o va face. sper ca te-am ajutatbatting eyelashes Funda?puppy dog eyessadbatting eyelashes:X

| 2DGirl a răspuns:

Pai daca chiar vrei sa fi cu el ii spui pur si simplu.Poate va aprecia sinceritatea ta si poate ca el inca vrea sa fie cu tine dar nu mai are curaju` sa te intrebe sau ceva de genu`. Prietena ta trebuie sa inteleaga ca i-a dat papucii si ca acum el poate fi cu oricine altcineva, adica cu tine. Poti sa vb cu el pe mess daca esti mai rusinoasa si sa-i zici ca te-ai razgandit si ca chiar vrei sa fi cu el.happy