| anonima03 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep... oare is insarcinata? am avut contact sexual pe 13 februarie si a fost neprotejat trebuia sa-mi vina menstruatie in 4 martie dar mi-a venit doar in 5 martie seara, dar a fost foarte putin in 6 martie cand m-am trezit nu mai eram de loc Oare sunt insarcinata? cand mi-as putea face un test de sarcina vreau un raspuns cat mai repede va rog

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foarte probabil sa fii insarcinata si acea sangerare sa fi fost o sangerare de fixare a sarcinii. Tinand cont ca ai avut relatii sexuale neprotejate exact in perioada fertila, presupun ca iti doresti un copil, asa ca esti doar nerabdatoare sa ti se confirme minunea. Poti face un test de sarcina cam la 5 zile de la acea sangerare, din urina de dimineata. Daca cumva e negativ, repeta-l peste inca 3 zile in aceleasi conditii si apoi, indiferent de rezultat du-te la ginecolog.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un test de sarcină poți face oricând, sunt multe teste la farmacie.
Nu este obligatoriu să rămâi însărcinată dintr-un singur contact sexual neprotejat.
Învață să te protejezi.
Poate fi o dereglare hormonală, o răceală puternică sau chiar o sarcină.
Pa, pa.

| Farcas a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor, pentru un raspuns sigur.
Din ce ai povestit e posibil sa fi insarcinta, si acea sangerare sa fie provocata din cauza sarcini.Luni dimineata de urgenta mergi si fa`ti un control.

| Sara2 a răspuns:

Fa-ti un test maine dimineata cu prima urina, asteptam vesti de la tine sad

| ramona_4785 a răspuns:

Buna dupa mine cel mai indicat ar fi sa iti faci un test de sarcina mai ales daca simti ca ceva e in neregula cu tine daca te dor sanii esti obosita, ai greturi, te doare spatele, si daca nu ti a venit menstruatia.Foarte important este sa nu stai stresata sa incerci sa ti iei gandul, stiu ca este aproape imposibil(am trecut si eu prin asta )dar incearca.Pe mine m a ajutat o baie fierbinte si o cana de vin rosu, fiert, serios vorbesc -poate esti racita sau pur si simplu ai o dereglare hormonala.Succes sper ca ti am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du`te la ginecolog!

nu te lua dupa asa zisii experti TPU happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina

| anonima03 explică:

Daca as face un test de sarcina cat la 100% pot fi sigura ca ii adev?

| anonima03 explică:

Daca am fo' racita la ovare nu cu mult tp in urma la ovare poate fi si asta problema?