| DoruParis a întrebat:

Numele meu este Doru, locuesc in Paris si am trei copii. Fara sa vreau am ajuns la constatarea ca poate exista iubirea in trei dar finalul nu este fericit.Sunt casatorit de 11 ani si in urma cu 6 ani am cunoscut o fata care ma atras chiar daca eram casatorit si sa intimplat o singura data. Apoi in urma cu un an fata revine fara sa vrea in viata mea chemata ca bona pentru copii de catre sotie.Acea iubire ascunsa timp de 6 ani ma face sa cred ca am dreptul sa gasesc altundeva ceea ce imi lipsea din partea sotiei : caldura sufleteasca.Totul devine clar pentru sotie iar intr-o zi va afla adevarul si va accepta cealalta femeie numai pentru ca eu sa fiu fericit.Tot acest vis tine aproape 9 luni apoi cele doua femei fug impreuna punindu-ma sa aleg intre ele.Eu nu pot alege, inima mea le vrea pe amindoua dar am o singura inima si nu o pot imparti in doua.De ce cele doua femei au vrut sa suferim toti trei, fiecare dintre ele ma vrea, iar eu le vreau pe amindoua. Am nevoie de un sfat daca cineva crede ca intelege ce este in inima unui barbat cind doua femei jura iubire aceluiasi barbat iar apoi ii cer sa aleaga pe care o vrea : pe mama copiilor sau pe fata mai tinara.Sunt doua iubiri diferite dar care s-au suprapus iar eu sunt cel care am pierdut tot prin sinceritate. Este gresit sa iubesti doua femei in acelasi timp?

Doru Paris –Celor care imi pot da un sfat le multumesc dorufranta@yahoo.com

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

'''De ce cele doua femei au vrut sa suferim toti trei''''

Omule, tu ai gresit din start cand ti-ai inselat sotia si ea ca e proasta ca a acceptat amanta in casa.
In locul ei te lecuiam de menaje-a-trois cu 2 palme.

Tu te gandesti macar la copii tai ce exemplu le dai?! Vai de educatia lor la asa tata. Iubesti doua femei? Normal, din moment ce te lasi purtat de fantezie!

Ai 2 variante: cresti copiii cu nevasta sau stai cu amanta fara copii!

La anii tai ma astepatam la mai multa intelepciune!

E clar vorba de criza de 40 de ani a barbatului.Inca vrei prospaturi, dar nu realizezi deloc ca asa vei pierde o relatie de 11 ani si copii!

Rusinica! Daca erai taica-miu, in viata mea nu ti-as mai fi vorbit la cat de mult mi-ai umilit mama!

| elasexygagica a răspuns:

Moama, asta e caz din ala gen "iubire interzisa", fi smecher :p fa-ti harem love struck, apropo draguta mustata dar cred ca ti-ar sta mai bine farawinking

| clauss a răspuns:

Eu am un principiu dupa care ma orientez, o fi bun sau nu, dar e bine de tinut minte, o femeie mai tanara atunci cand cedeaza usor in fata unui barbat mai mare si cu trei copii( cazul tau) urmareste ceva si inca ceva, atunci cand cedeaza usor avansurilor, poate sa fie oricand altcineva in locul tau, cred ca intelegi ideea, adica te poate lasa oricand cu ochii in soare pentru altcineva si fara obligatii, asa ca repara cat mai repede ce ai stricat si cheama ti sotia inapoi

| AndrogynBeauty a răspuns:

Dorule, eşti într-o situaţie delicată şi neobişnuită. În cele 9 luni ar fi trebuit să încerci să reglezi situaţia, dar acum e tardiv să vin cu chestii de-astea care nu te mai ajută. Mi-aş fi dorit mult să-ţi pot spune "asta e soluţia, fă aşa şi va fi bine", însă situaţia mă depăşeşte. Numai tu poţi face o alegere, în funcţie de inimă sau pragmatic, cerebral. Mult, mult succes!

| danielagoldica a răspuns:

Eu am o cunostiinta care e casatorita cu un ofiter de armata si are 2 copii la liceu.De 9 ani are un iubit de care nu a aflat nici sotul ei nici sotia lui.Imi spune ca ea ii iubeste pe amandoi ffff mult si nu ar putea trai fara vreunul dintre ei. A facut in asa fel incat nimeni din cele 2 familii sa nu aiba de suferit. Daca esti destept procedezi la fel si lasi timpul sa hotarasca!

| georgesur a răspuns:

De ce nu treci la mahomedanism(caci in Franta sunt destui/se poarta)? Pasul doi ar fi sa le convingi si pe ele! rolling on the floor

| cristiano9 a răspuns:

Poi alege binele copiilor, la varsta ta cred ca ar fi mai imporatnt pentru tine copiii decat inima tahee hee

| MICHAel a răspuns:

In locul copiilor tai este greu sa traiasca fara tata mai ales daca ai 3 copii. Multi oameni au ales "amanta" iar dupa au regretat cand isi vedeau copiii mari,, gandeste-te ca copiii astia au decenii in fata iar tu nu vei fi alaturi de iei pentru o femeie care ti se pare tie la momentul actual ca iti da satisfactie,, 3 copii sunt mai importanti decat cateva partide de amor cu asa zisa "iubire". Gandeste-te foarte bine si inainte sa iei o decizie cantareste cata greutate pe acea femeie sa creasca 3 copii

Succes iti doresc sa alegi ce crezi de cuviinta

| DUTCH a răspuns:

Ori ai prea multi bani, ori alea-s proaste.
pentru ele ar fi bine sa te uite, si din moment ce **** aia tanara s-a bagat in familia ta si a distrus-o, sa ramana cu tine si sa va chinuiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt musulmanca si am trait numai in Romania dar parintii mei au legiile ca in arabia nu ca aici

| Maria_7235 a răspuns:

Eu iti zic o chestie...indiferent ce se intampla tu trebuie sa te uiti la femeia care ti-a daruit 3 copii. oricum iubesti pe amandoi, dar nu e frumos nu e corect sa lasi 11 ani si 3 copii pentru o femeie mai tanara.Nu te cunosc dar zi-mi si mie cand aveai probleme cine era langa tine mama copiilor sau amanta? gandeste-te cu capu si nu cu.ala de jos.Nu e de gluma, aia mai tanara nu e casatorita poate sa-si gaseasca pe altcineva si sa-si faca un viitor dar sotia ta care a fost cu tin si la bine si la rau 11 ani cu 3 copii.fii serios! Si ce fel de femeie este care vrea sa-l desparta o familie.

| suzy_5549 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te gandest cum ar fi daca nevasta ta ar avea un amant si tiar cere sa o accepti asa, sa fie si cu tine si cu amantu tiar placea? eu cred cai fugi rupand pamantu...

| Tzoulia a răspuns:

Buna! Eu zic sa ramai cu nevasta ta, ca totusi nevasta ar trebui sa fie pe primul loc in viata ta, deoarece ai o casa cu ea, ai copii si 11 ani de casatorie, iar in privinta fetei tinere, eu cred ca nu te iubeste si doar esti un capriciu pentru. ea si dupa ce se va satura de tine te va lasa si sigur pentru unul mai tanar si poate vede la tine banii si o viata de lux pe care poti sa ii oferi...(iti vorbesc asta din propria experienta si eu am crezut ca iubesc un barbat care era insurat, dar m-am inselat, a fost doar un capriciu si dupa o relatie de 2 ani l-am lasat pentru. un barbat mult mai tanar decat el si el acum e fericit cu nevasta si copiii lui). Eu zic sa nu lasi sa se destrame casa ta, pentru. o femeie mai tanara si scuze dar ce are aia mai tanara si nu are nevasta ta? Tot pi**a au aman2.Mult succes!

| DoruParis explică:

Este un caz real unde eu sunt cel care a aruncat zarurile si a pierdut dar ceea ce este mai devastator este ca trebuie sa aleg. Atunci cind ai de ales intre doua lucruri frumoase iti este foarte greu: preferi sa le pierzi pe amindoua decit sa traiesti cu gindul ca puteai sa alegi cealalta varianta. Ceea ce imi ramine sunt copii si multe fotografii.Multumesc.