| Mihai123211 a întrebat:

O fata ajunge mai usor la orgasm prin penetrare sau sex oral?

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Prin sex oral, deoarece clitorisul este unicul organ feminin destinat exclusiv obtinerii placerii femeii!
Dar si acesta trebuie sa stii sa il faci, finut, elegant si cu rabdare, altfel o poti rani si dezamagi, de te expediaza si se rezolva solo sau cheama altul, mai specialist!

| GdX a răspuns:

Depinde

| Violleta2022 a răspuns:

O fata ajunge foarte repede la orgasm clitoridian prin masturbarea, sau sex oral.
Orgasmul vaginal este foarte greu de obtinut si doar un barbat cu experienta poate sa o faca.

| Mihai123211 explică (pentru Violleta2022):

Imi puteti spune cum e si cu orgasmul vaginal? adica miscari. tehnica sa folosesc?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihai123211):

Degeaba sari direct la cel baginal daca nu ai dus fata intai prin cel clitoridian, pentru ca asta o pregateste intens pentru ceea ce urmeaza, deci focus pe cel clitoridan intai, ca se obtine uros si jumatate de drum este deja facut. Cel vaginal tine de priceperea barbatului, chiar daca nu are un organ prea dotat, dar asta se obtine prin experinta si miscari pe care si ea le percepe foarte placute, pentru ca nu exista tehnica si fiecare femeie este diferita, deci, lucrat impreuna cu ea la modul cum ii place si cat de mult ii place ce-i faci.

| neutrino a răspuns:

Femeile ajung mai usor la orgasm in urma unei partide de sex reusit. Pentru acest lucru, partenerul trebuie sa stie meserie.

| Emilian65 a răspuns:

Combina ambele metode si vezi care din cele 2 metode o duce mai usor la orgasm.

| minrest a răspuns:

Nu e vorba de usor, doar stii ca majoritatea femeilor nu ajung la orgasm. Prin a doua metoda ajunge mai sigur.

| Mussette a răspuns:

Combina-le pe ambele si daca nu da randament, fa ca la concursul lui Virgil Iantu: suna un prieten, publicul sau urmatorul. laughing

| JustStitch a răspuns:

Ajunge mai repede doar prin sex oral, asta doar daca stii ce si cum se facewinking