| anonimus00000 a întrebat:

Nu am avut niciodata un orgasm vaginal, totusi am avut chiar si ejaculare feminina, am avut orgasm la oral, dar niciodata la penetrare. Care ar putea fi motivul?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate presupune ca in cazul ''pasaricii'' tale in mucoasa care acopera peretele vaginului, nu exista senzorii si terminatiile nervoase specializate care declanseaza excitatia si placerea in momentul atingerea lor de catre penis sau degete, In cazul tau fiindca senzorii respective exista doar in tesutul clitorisului, din acest motiv excitatia, placerea, satisfactia si orgasmul sunt doar cei ceapar in cazul excitarii clitorisului, deci nu si a vaginului. Sanatate!

| anonimus00000 explică (pentru corbulalbrosu):

Si daca asta ar fi cauza, ar exista vreun remediu in acest sens?

| anonimus00000 explică (pentru corbulalbrosu):

Si totusi ejacularea feinina se produce in momentul in care esti foarte excitata, de la stimularea intensa a punctului G. Care ar putea fi explicatia?

| petitconseil a răspuns:

Motivul ar putea fi ca trebuie sa ai rabdare, nu le poti avea pe toate odata, lasa timpul sa treaca...pentru ca placerea se descopera in timp, nu poti sti din primele faze cum esti sau cum nu esti.winking

| TheWisest a răspuns:

Incearca cu doua