| BrithDefect a întrebat:

O fata poate ramane insarcinata daca nu si-a dat si ea drumul?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orgasmul femeii nu are absolut nici o importanta pentru instalarea sarcinii. Ovulatia se produce indiferent de prezenta sau absenta lui, asa ca da, poate ramane insarcinata indiferent daca a avut sau nu orgasm

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu are nici cea mai mica legatura. Femeile nu au orgasm de fiecare data cand fac sex, unele au foarte rar, multe nu au niciodata; asa ca, daca era cum spui tu, ni se stingea neamul.

| BrithDefect explică (pentru minrest):

Nu stiam, asa mi-a zis o prietena si eu stiam ca n-are nicio legatrua dar am vrut sa fiu sigura

| minrest a răspuns (pentru BrithDefect):

Da, exista prejudecata asta, printre oamenii inculti, si este foarte daunatoare. De exemplu, daca o femeie ramane gravida in urma unui viol, se poate gasi un destept sa spuna ca nu a fost viol, caci nu ar fi ramas gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sigur ca da...nu prea are legatura obtinerea orgasmului cu posibiltatea aparitiei unei sarcini. Poate ramane gravida oricum daca e intr una din zilele de maxima fertilitate.