| anonim_4396 a întrebat:

O fata poate ramane insarcinata daca e cineva si-a dat drumul in ea fara sa o "bage" iar fata inca e virgina?

15 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Haha. Ce amuzant. "Si-a dat drumul in ea" dar e virgina. Genial. Multe fete se considera virgine chiar daca au facut sex.
Scuze, dar intrebarea ta n-are noima.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Cum si-a dat drumul in ea daca nu a bagat penisul? Iar daca a bagat penisul, nu mai este virgina.

| Danysan a răspuns:

O fata poate ramane daca un baiat isi pune cocoselu la nivelu vaginului la intrare si da drumu la jet-spun jet pentru ca daca nu e asa nu are cum sa intre Datorita Himenului. Oricum chair e ciudat dar se poate.

| Latinmoon a răspuns:

Fa-i un test de sarcina si afla.

| Madayna a răspuns:

Si-a dat drumul in ea dar nu a bagat-o? Cum vine asta? Fii mai explicit

| zma98 a răspuns (pentru Madayna):

Nu stiu, am intrebat doar de curiozitate. Adica posibil sa se fii urcat peste ea, si deja sa fie excitat si sa-si dea drumu thinking si spermatozoizi sa se scurga in vagin thinking Habar n-amthinking

| Madayna a răspuns (pentru zma98):

Daca totusi nu ati intretinut relatii si sa se produca si penetrarea, ma gandesc ca nu are cum sa ramana gravida. Trebuie sa fiti precauti totusi.

| Miky1 a răspuns:

Afirmativ

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Clar da.

| Roxaname a răspuns:

Pai daca si-a dat drumul in ea este destul de probabil ca ea sa ramana insarcinata chiar daca nu a ''bagat-o'' dar sunt si sanse ca sa nu ramana insarcinata

| Maskeried a răspuns:

Daca... Fata. A acceptat ca cineva sa-si dea drumul pe ea. Mental fata aia nu e virgina, insa fizic da.

Nu are cum sa ramana gravida, pentru ca sperma trebuie sa circule prin vagin, efectiv. Sperma daca este eliberata in afara vaginului, in contact doar cu aerul, moare.

| 5SNZ a răspuns:

Cum adica si-a dat drumul in ea fara sa i-o bage? adica si-a dat in gura? daca da, nu a ramas.

| zma98 a răspuns (pentru 5SNZ):

Nu stiu, am intrebat doar de curiozitate. Adica posibil sa se fii urcat peste ea, si deja sa fie excitat si sa-si dea drumu thinking si spermatozoizi sa se scurga in vagin thinking Habar n-am