| anonim_4396 a întrebat:

Poate o fata rămâne însărcinată daca era pe ciclu și și-a dat drumul in ea?crying

8 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Fratilor, nu mai spuneti ca da sau nu. sunt probabilitati. Sicel mai interesant e ca totul conteaza Ovulatie, care uneori s-ar putea sa nu pice conform calculelor, nu toate fetele au calendar fix, plus ca mai pot apare dereglari, plus ca spermatozoidul rezista si 5 zile, cititi si voi chestii medicale, nu ce idei ne vin noua pe TPU.

Nu mai insistati cu metoda retragerii si alte tampenii, faceti-o safe daca nu vreti surprize. Pana la urma adevarata placere e ca sunteti acolo si faceti nebunia. orgasmul poate fi atins foarte bine si cu prezervativul si prin alte metode daca sunteti igeniosi si va iubiti.

| anonim_4396 explică (pentru stef87):

Sincer daca ai pe cineva stabil e trist daca folosesti prezervative.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu o poti lasa insarcinata, dar poti face o infectie sau lua o boala BTS de la femeie.
De prezrevativ nu ai auzit?
Costa foarte putin si vaprotejeaza integral!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca si-a dat drumul singura, nu prea are cum sa ramana insarcinata.
Daca era si un barbat pe acolo... Riscul exista mereu.

| Wr3nch a răspuns:

Nu. Intrebarile de gen is raspunsul la intrebarea ''De ce ne trebuie educatie sexuala?''.

| Floridori a răspuns:

Banuiesc ca te referi la menstruatie.
Ciclul este totalul de zile de la prima zi a menstruatiei pana la urmatoarea menstruatie.

Poate ramane insarcinata numai daca fata are cicluri atat de scurte incat perioada ei fertila sa se suprapuna peste zilele de sangerare menstruala, cu exceptia primei zile, care este intotdeauna infertila, chiar si in ce mai scurte cicluri, cele de 20 de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| Ciocslayer96 a răspuns:

Da se poate...acu depinde de perioada ovulatiei si etc. dar da se poate sa ramana insarcinata